Polskie Radio

Program Przyjazna Polska 2016

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 13:25
Trwa trzecia edycja programu „Przyjazna Polska”. W projekcie mogą wziąć udział wszystkie samorządy, które chcą pochwalić się swoimi walorami. O szczegółach akcji mówiła w Magazynie Samorządowym Anna Szcześniak z Komisji Programu „Przyjazna Polska”. 
Audio
  • 08.02.15 Anna Szcześniak: „Przyjazna Polska to nowa inicjatywa i wciąż szuka swojego miejsca wśród samorządów (…)”.
Gmina Sędziszów Małopolski została doceniona za aktywne wspieranie inwestycji. Na zdjęciu:  Ratusz w Sędziszowie Małopolskim
Gmina Sędziszów Małopolski została doceniona za aktywne wspieranie inwestycji. Na zdjęciu: Ratusz w Sędziszowie Małopolskim Foto: wikipedia.org/Mirosław Toton

Gminy mogą zgłosić swój udział w jednej z dziewięciu kategorii certyfikacyjnych m.in. lokalizacji biznesu, dobrego miejsca zamieszkania i kultury. Anna Szcześniak przyznała w Polskim Radiu 24, że polskie gminy mają wiele walorów, którymi mogą się chwalić. Dodała jednocześnie, że wciąż trzeba stawiać na rozwój.

Anna Szcześniak; Foto: PR24/JW Anna Szcześniak; Foto: PR24/JW

– W gminach jest dużo uśpionego potencjału, który warto wykorzystać. Skorzystają na tym społeczności lokalne i mieszkańcy gmin posiadających aktywa, ale jeszcze nie do końca wykorzystane. Właściwe zagospodarowanie tego potencjału byłoby korzyścią dla całej Polski – powiedziała gość.

Więcej o programie „Przyjazna Polska” w całej rozmowie. 

Polskie Radio 24/gm/wj