Polskie Radio

Oddajemy mikrofon dzieciom i przenosimy się w świat dziecięcych marzeń

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 15:00
Najmłodsi słuchacze Polskiego Radia, w dniu swojego święta, poprowadzili poranną audycję w Polskim Radiu Dzieciom. Tego dnia, na słuchaczy czekają liczne zabawy i niespodzianki. Wielkie świętowanie z okazji Dnia Dziecka w Polskim Radiu Dzieciom trwa do 6 czerwca.
Audio
  • Posłuchaj audycji w której dzieci opanowały studio. (Poranek/Polskie Radio Dzieciom)
  • Posłuchaj audycji w której królowały dzieci. (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)

W Dniu Dziecka poranną audycję od 7.00 do 10.00 w Polskim Radiu Dzieciom poprowadziły dzieci. W audycji popołudniowej od 15.00 do 17.00 gośćmi Martyny Chuderskiej także będą dzieci. Tego dnia antena, dla swoich słuchaczy przygotowała niespodzianki.

Wieczorem 1 czerwca Polskie Radio Dzieciom będzie obecne na wernisażu w Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie, podczas uroczystego finału konkursu plastycznego ”Nie tylko Bazyliszek”. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem to wydarzenie.

Natomiast o godz. 21.00 w audycji "Strefa Rodzica” prowadzący Mikołaj Foks będzie rozmawiał ze swoimi gosćmi w studiu: Marcinem Perfuńskim, autorem bloga Supertata.tv, Tomaszem Bułhakiem, prowadzącym blog Tata w budowie i Markiem Grabowskim z Fundacji Mamy i Taty, o roli ojca w życiu dziecka.

2 czerwca gośćmi audycji "Dawno, dawno temu” o godz. 15.00 będzie historyk z Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii, który w towarzystwie dzieci opowie o zabawkach i piosenkach dla dzieci z dawnych lat. Audycję poprowadzi Marta Powałowska. Natomiast od godz. 11.00 dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom będzie można spotkać w Kinie Iluzjon na akcji Bajkowy Dzień Dziecka”. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną odrestaurowane bajki – perełki polskiej animacji takie jak ”Nowe przygody Misia Uszatka”, ”Przygody Rycerza Szaławiły”, ”Lajkonik” czy ”Za króla Krakusa”. Bilety można zdobyć już dziś, uważnie słuchając audycji Polskiego Radia Dzieciom.  

3 czerwca PRD odwiedzi Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli. Pomiędzy godziną 10.00 a 13.30 dzieci będą mogły wziąć udział w licznych zabawach z nagrodami.

Tego dnia Polskie Radio Dzieciom będzie można spotkać także na koncercie musicalowym Wam Awards w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. W widowisku muzycznym obfitującym w efekty multimedialne, barwną stylizację, efektowne układy choreograficzne oraz bajeczne kostiumy, zaprezentowane zostaną ponadczasowe hity z takich musicali jak np. ”Król Lew”, ”Annie”, ”Matilda”, ”Piękna i Bestia” czy ”Taniec Wampirów”.

6 czerwca Polskie Radio Dzieciom pojedzie do Helenowa na uroczystości związane z obchodami 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Od godz. 10.00. na miejscu będą czekali na dzieci znani i lubiani z anteny PRD: Zbyszek Kozłowski prowadzący ”Popołudnik” i ”Rodzinny W-F” oraz Dr Witaminka i Profesor Nutka, prowadzący audycję ”Dr Witaminka”.  Nad tym wydarzeniem honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda i Polskie Radio. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi. Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej.

 Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych.

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej. Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.

jo