Polskie Radio

Król Lew

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 16:14
Grafika promująca animację Król Lew w reż. Jona Favreau
Grafika promująca animację "Król Lew" w reż. Jona FavreauFoto: oscar.go.com/mat.pras./polskieradio.pl

Nominowana do nagrody za "Najlepsze efekty specjalne" animacja studia Disney jest najnowszym, cyfrowym remakiem klasycznej historii z 1994 roku o tym samym tytule. Dzięki technologii CGI twórcom filmu z 2019 roku udało się stworzyć urealnione postaci zwierząt, głównych bohaterów historii o lwiątku, przyszłym władcy sawanny, który w następstwie tragicznych wydarzeń zostaje wygnany z rodzinnego stepu.

Film został zrealizowany dzięki tej samej technice, która została wykorzystana przy produkcji nowej odsłony ekranizacji książki pod tym samym tytułem brytyjskiego pisarza i noblisty Rudyarda Kiplinga "Księga Dżungli" z 2016 roku.

Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, który pracował przy pierwowzorze z 1994 roku. Filmowej Nali głosu użyczyła Beyoncé Knowles, która zaśpiewała też piosenkę, która trafiła na oficjalną ścieżkę dźwiękową.

Reżyseria: Jon Favreau

Produkcja: Jon Favreau, Jeffrey Silver, Karen Gilchrist

Role dubbingowe: Donald Glover (Simba), Seth Rogen (Pumba), Chiwetel Ejiofor (Skaza), Alfre Woodard (Sarabi), Billy Eichner (Timon), Beyoncé Knowles (Nala), James Earl Jones (Mufasa), John Kani (Rafiki), John Oliver (Zazu)

***

Film nominowany w kategorii:

Najlepsze efekty specjalne - Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones i Elliot Newman
Zobacz więcej na temat: oscary 2020