Polskie Radio

Serwis specjalny "Bitwa Warszawska 1920" Nominowany do Prix Italia 2021

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 14:32
Serwis  multimedialny "Bitwa Warszawska 1920" został nominowany do "Prix Italia 2021", który odbędzie się w dniach 14 – 18 czerwca 20201 roku. Na "Prix Italia" przyznawane są najstarsze i najbardziej prestiżowe, międzynarodowe nagrody dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR

Wyróżniony serwis internetowy bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu Niepodległa z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej w celu uczczenia bohaterów i przedstawienia wydarzeń, jakie rozegrały się w 1920 roku. Interaktywny serwis poświęcony jednej z najważniejszych bitew w historii świata zawiera liczne nagrania uczestników tamtych wydarzeń pochodzące z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Na stronie dostępne są mapy sytuacji geopolitycznej w 1920 roku oraz grafiki i animacje z porównaniem potencjału Armii Polskiej i Armii Czerwonej. Wśród materiałów audio i wideo znajdują się bezcenne archiwalia w postaci filmu z badania lekarskiego ochotników; wspomnienia Edwarda Witkowskiego czy film o kobietach na froncie i jego zapleczu. Serwis dostępny jest w sześciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, ukraińskiej i węgierskiej.

Serwis specjalny bitwa1920.gov.pl został nagrodzony w prestiżowym konkursie branży mobilnej Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja" oraz otrzymał Nagrodę Srebrnego BohaterONa 2020.

Na Prix Italia będzie konkurował w kategorii "Web Fiction" z projektami z Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Szwajcarii i Anglii. Prix Italia to międzynarodowy konkurs dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych organizowany od 1948 roku we Włoszech. Przyznawane na tym festiwalu nagrody nazywane są "radiowymi Oskarami".