Polskie Radio

Tom Horn w "Muzycznej Jedynce". Zaprasza Marcin Kusy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2023 11:40
W "Muzycznej Jedynce" tuż po godz. 14.30 Tom Horn (Tomasz Rożek) producent, kompozytor opowie o nowej wersji piosenki "Koncert jesienny na dwa świerszcze". Ponadto przez dwie godziny audycji będzie można posłuchać wartościowej muzyki i dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek o artystach. Zaprasza Marcin Kusy.   
Marcin Kusy
Marcin KusyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W audycji sięgniemy po piosenki krążące wokół koni, zapowiadając Cavaliadę, premierowo zagra Zakopower i Igor Herbut, a na koniec sprawdzimy, co było grane na listach przebojów dokładnie 50 lat temu.

***

W tym tygodniu naszą Płytą Tygodnia są rozszerzone i zremiksowane kultowe albumy The Beatles - 1962-1966 ("The Red Album") i 1967-1970 ("The Blue Album"). Po raz pierwszy w całości w prawdziwym stereo i Dolby Atmos! Wydawnictwa są już dostępne w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

---

We wtorek, gościem "Muzycznej Jedynki" była prof. Maria Pomianowska, laureatka Nagrody Mediów Publicznych 2023 w kategorii "Muzyka". Prof. Pomianowska jest założycielką licznych zespołów muzycznych, m.in. Raga Sangit czy Zespołu Polskiego. Z powodzeniem promuje polską muzykę za granicą, tworząc różnorodne, międzykulturowe projekty, jak choćby "Poland-Pakistan. Sound from two continents".

Współpracowała z takimi sławami jak Yo-Yo Ma czy Branford Marsalis. - Już ponad 15 lat zajmuję się muzyką fuzji. Łączę różne kultury muzyczne. Głównie robię to tak, żeby łączyć je z polską muzyką. Jeżdżę do Pakistanu, Iranu, Senegalu, RPA, Japonii, Chin i innych krajów. Jakby promując polską muzykę, tworzę zespoły i programy łączące naszą muzykę - tłumaczyła w rozmowie z Marią Szabłowską.

Czytaj także:

"Muzyczna Jedynka"

W "Muzycznej Jedynce" o wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, dziennikarze: Marcin Kusy, Ula Kaczyńska, Maria Szabłowska, Anna Will, Paweł Sztompke. To oni gwarantują, że słuchacze usłyszą w każdej audycji wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o artystach goszczących w Jedynce, a dzięki licznym konkursom będą mogli wybrać się na koncerty lub powiększyć swoje kolekcje płytowe.

Zapraszamy Państwa do spędzania w Jedynce czasu z muzyką, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor, o czym przekonują jej twórcy: Abba, Budka Suflera, Queen, Anna Jantar, Michael Jackson, Madonna, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Sting, The Beatles, Stevie Wonder, Kayah, Amy Winehouse, Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Selah Sue, Ania Dąbrowska, Joe Dassin, Czesław Śpiewa, Francis Lai i wielu innych.

***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" w czwartek (16.11) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Marcin Kusy.

mg/DS

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy muzyka rozrywkowa