Polskie Radio
Section05
Marcin Kusy

Koncert "Premiery". Marcin Kusy: Opole jest miejscem, które może wylansować hit

- Ludzie plotkują o tym, że jest bardzo silna obsada koncertu "Premiery". To nawiązanie do ubiegłych lat, kiedy wielkie gwiazdy przyjeżdżały tutaj nie tylko zaśpiewać swoje najbardziej znane utwory, ale żeby prezentować nowości - mówi o 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Koncert "Premiery" wystartuje dziś po godz. 20.00.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Opole 2023 Opole Marcin Kusy

"Muzyczna Jedynka" z Opola. Doda: przywitały się ze mną żywioły

"Muzyczna Jedynka" nadawała dziś (9.06) na żywo z Opola, gdzie rozpoczyna się 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. W naszym plenerowym studiu pojawili się m.in. Doda, Tomasz Szczepanik i Rafał Brzozowski. - Myślę, że to będzie ciekawe widowisko, bo za każdym razem staram się zrobić fajne show - zapowiedziała w Programie 1 Polskiego Radia swój występ Doda.
Zobacz więcej na temat:  Anna Will Paweł Sztompke Opole Marcin Kusy

60. KFPP w Opolu. Iwaneczko z utworem "Miłość" w konkursie "Premiery"

Iwaneczko znalazł się w gronie uczestników konkursu Premiery podczas 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wokalista zaprezentuje publiczności utwór "Miłość". - To jest miłość w zupełnie innym ujęciu, niż do tej pory o niej myślałem, bo przede wszystkim pojawia się w tam leitmotiv, czyli nikt nam nie zabroni miłości i to można tak różnie interpretować - mówi wokalista w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka Marcin Kusy Opole Krzysztof Iwaneczko album konkurs MUZYKA Opole 2023 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Opole po raz 60. Marek Sierocki: to wydarzenie kultywuje tradycję polskiej muzyki

Tegoroczna odsłona Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu będzie wyjątkowa. Wydarzeniu towarzyszyć będzie jubileusz 60-lecia. Z tej okazji w trakcie festiwalu, który odbędzie się od 9 do 11 czerwca, zobaczymy wiele nawiązań do historii konkursu. - To wydarzenie, które kultywuje tradycję polskiej muzyki rozrywkowej - zaznacza Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny i członek rady artystycznej festiwalu w Opolu, jak również współorganizator jednego z koncertów imprezy.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Marek Sierocki Opole

Polski Przebój XXI wieku. Ostatnie godziny na głosowanie w ramach plebiscytu

W ciągu ostatnich 23 lat scena muzyczna w naszym kraju uległa znacznym zmianom - pokazuje to organizowany przez Program 1 Polskiego Radia Plebiscyt Polski Przebój XXI wieku. Na swoje ulubione utwory można głosować już tylko do końca środy (31.05). Wyniki plebiscytu poznamy wkrótce, podczas audycji specjalnej.
Zobacz więcej na temat:  plebiscyt Weronika Puszkar Marcin Kusy Paweł Sztompke muzyka rozrywkowa

Nie żyje Tina Turner. Marcin Kusy: stała sama na scenie i porywała tłumy

Nie żyje piosenkarka Tina Turner - podali przedstawiciele artystki, cytowani przez Stację Sky News. Miała 83 lata, zmarła po długiej chorobie w domu w szwajcarskim Kusnacht. W Polskim Radiu 24 o piosenkarce mówił dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy. Szef Radiowej Jedynki nazwał ją "wzorem frontmenki", która "sama stojąc na scenie porywała tłumy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Sobolewski Marcin Kusy tina turner śmierć KULTURA MUZYKA ŚWIAT Ameryka

"Traktujemy ten koncert zupełnie wyjątkowo". Filip Lato zaprasza do Studia im. W. Szpilmana

Filip Lato z piosenką "Lepiej mieć" zdobył nagrodę Programu 1 Polskiego Radia podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii "Premiery". Nagrodą jest występ w Studiu Koncertowym im. W. Szpilmana. Jak zapowiada artysta, podczas wydarzenia usłyszymy znane i nowe single, jak również niezwykłe covery. - Myślę, że to będzie coś ciekawego nawet dla fanów i fanek, którzy jeżdżą za nami po Polsce - zapowiada Filip Lato.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Marcin Kusy Filip Lato muzyka rozrywkowa

"Moglibyśmy go przenieść na Broadway". Prof. Piotr Sułkowski o musicalu "Kopernik"

- Mam nadzieję, że ten musical za chwilę rozleje się na cały świat i będziemy mogli o nim słyszeć - mówił o musicalu "Kopernik" prof. Piotr Sułkowski, dyrygent Opery Krakowskiej. Prapremiera dzieła odbędzie się we Fromborku, 20 i 21 maja 2023 r. na dziedzińcu wzgórza katedralnego, a od 1 października musical "Kopernik" wejdzie na stałe do repertuaru Opery Krakowskiej.
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Marcin Kusy Piotr Sułkowski Opera Krakowska musical Mikołaj Kopernik Agnieszka Trzeciakiewicz

Koncerty z udziałem Jeffa Lorbera i Paula Jacksona Jr. Marcin Nowakowski: dla nas to muzyczna przygoda

- Będziemy grali utwory z mojej solowej płyty "Next Level", ale będziemy również grali utwory Jeffa Lorbera, Paula Jacksona Jr., tak więc zrobił się z tego muzyczny projekt - mówi na antenie radiowej Jedynki Marcin Nowakowski, zapowiadając cykl koncertów z udziałem legendarnych jazzowych muzyków. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy soul koncerty Marcin Nowakowski Paul Jackson Jr. Jeff Lorber muzyka rozrywkowa Jazz

Rusza 67. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jakie szanse ma polska propozycja?

Na wtorek (9.05) zaplanowano pierwszy półfinał tegorocznego, 67. Konkursu Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Reprezentantka Polski, Blanka, wystąpi w drugim półfinale (11.05), a jeśli głosami widzów znajdzie się w najlepszej dziesiątce, to w sobotę (13.05) usłyszymy ją w finale.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Patryk Michalski Karolina Rożej Grzegorz Jankowski Marcin Kusy Ula Kaczyńska Eurowizja muzyka rozrywkowa Blanka Stajkow