Polskie Radio
Section05
Marcin Kusy

Święto Polskiej Muzyki i Plastyki 2024. Magda Mikołajczuk i Marcin Kusy o zasłużonych dla kultury

Święto Muzyki i Plastyki to wyjątkowa okazja do świętowania bogactwa polskiej kultury. Dorobek naszych artystów jest znany i doceniany na całym świecie. Dziennikarze Programu 1 - Magda Mikołajczuk i Marcin Kusy - przypomnieli wybranych twórców, zasłużonych dla kultury. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Magda Mikołajczuk Marcin Kusy dziedzictwo narodowe SZTUKA Wojciech Kostrzewa Ewa Juszkiewicz malarstwo Eurowizja 2024

Arek Kłusowski prezentuje singiel "Pop i disco". Czy to nowy rozdział muzycznej drogi?

Arek Kłusowski powraca na scenę muzyczną z energetycznym i tanecznym utworem "Pop i disco". - Muzyka oprócz tego, że łagodzi obyczaje, to musi nam dawać różne emocje, czasami nostalgię. Muzyka też jest po to, żeby bawić i taka będzie moja nowa odsłona - mówi wokalista w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Marcin Kusy Arek Kłusowski Pop album piosenka premiera

20. Wiosna Jazzowa w Zakopanem. Jan Młynarski: to będzie mój pierwszy tego formatu koncert w Zakopanem

W stolicy polskich Tatr trwa 20. Wiosna Jazzowa. Wieczorem na scenie Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zaprezentuje się Młynarski & Masecki Jazz Band. - To jest pierwszy tego rodzaju, tego formatu koncert, który gram w Zakopanem po wielu latach, a przyjeżdżam tu od dziecka - podkreślił w audycji "Muzyczna Jedynka" Jan Młynarski. Patronem imprezy jest Program 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke Zakopane Jazz Wiosna Jazzowa w Zakopanem Jan Młynarski Marcin Masecki

20. Wiosna Jazzowa w Zakopanem. Andrzej Dąbrowski: będzie grana świetna muzyka

W Międzynarodowym Dniu Jazzu, 30 kwietnia, w stolicy polskich Tatr rozpoczęła się 20. Wiosna Jazzowa. Na scenie zaprezentują się polskie gwiazdy, m.in. już pierwszego dnia festiwalu wystąpi wybitny perkusista i wokalista jazzowy Andrzej Dąbrowski i wspaniali goście z zagranicy. Wydarzenie potrwa do 3 maja. Patronem imprezy jest Program 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke Zakopane Jazz Wiosna Jazzowa w Zakopanem Andrzej Dąbrowski

Wiosna Jazzowa 2024. Hanna Banaszak: zaśpiewam kilka piosenek o zabarwieniu jazzowym, ale nie tylko

Dla niej pisali najwybitniejsi polscy twórcy: Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski czy Janusz Kofta. Hannę Banaszak już niedługo będzie można usłyszeć w ramach tegorocznej Wiosny Jazzowej w Zakopanem. Jaki repertuar przygotowała artystka? 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Wiosna Jazzowa w Zakopanem muzyka rozrywkowa koncerty Hanna Banaszak Jazz swing Zakopane Jerzy Wasowski Wojciech Młynarski Jeremi Przybora Jonasz Kofta Jerzy Matuszkiewicz

Konkurs na piosenkę o Warszawie dla Ireny Santor. "Musimy dobrze uczcić jej 90 urodziny"

- W tym roku pani Irena Santor będzie obchodziła jubileusz 90 urodzin. Nie możemy tego pominąć i musimy to bardzo dobrze uczcić - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Amadeusz Szklarz–Habrowski z Muzeum Literatury. Instytucja ogłosiła konkurs na tekst piosenki o Warszawie dla Ireny Santor.
Zobacz więcej na temat:  konkurs Amadeusz Szklarz-Habrowski Marcin Kusy Irena Santor literatura muzyka polska Warszawa

Jubileuszowa Wiosna Jazzowa Zakopane 2024. Relacje w radiowej Jedynce

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024 symbolicznie rozpoczęła się w tym roku prologiem muzycznym United Europe Jazz Festival, który odbył się pierwszego dnia wiosny. Artyści Anna Gąsienica Byrcyn & Sitkowski Band na scenie Klubokawiarni Stacji Kultura Zakopane zaprezentowali projekt "Jazz Meets The Beatles". Organizatorami festiwalu są Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury. Program 1 Polskiego Radia objął wydarzenie patronatem medialnym. 
Zobacz więcej na temat:  Jazz Zakopane Polskie Radio Marcin Kusy

Zbigniew Górny: w tworzenie Poznańskiej Orkiestry Rozrywkowej wkładaliśmy ogromną pasję

Zbigniew Górny to polski aranżer, dyrygent oraz kompozytor piosenek, muzyki instrumentalnej i filmowej. W latach 70. XX wieku został dyrektorem i dyrygentem Orkiestry PRiTV w Poznaniu i pozostał nim do chwili ustania państwowego mecenatu w 1991 roku. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o początkach, inspiracjach i działalności grupy. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Zbigniew Górny MUZYKA Poznańska Orkiestra Rozrywkowa PRiTV