Polskie Radio
Section05
Marcin Kusy

Miłość do radia i muzyki. Marek Gaszyński w opowieściach o swojej pasji

Marek Gaszyński był nie tylko wybitnym dziennikarzem, ale również autorem tekstów wielu piosenek, które stały się przebojami. Muzyka była ważnym elementem jego życia. Twórca zmarł w niedzielę, 15 stycznia. W audycji "Tu jest muzyka" przypomnieliśmy archiwalne nagrania, w których opowiadał o swojej muzycznej pasji.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Marek Gaszyński Polskie Radio muzyka rozrywkowa

Człowiek, który kształtował radio i muzykę. Wspominamy Marka Gaszyńskiego

W wieku 83 lat zmarł Marek Gaszyński - dziennikarz radiowy, pisarz i autor tekstów piosenek. Przez wiele lat był związany z Polskim Radiem, pisał słowa do utworów m.in. Czesława Niemena i Czerwonych Gitar. Zmarłego dziennikarza wspominaliśmy podczas audycji specjalnej wraz z redaktorami Programu 1.
Zobacz więcej na temat:  Marek Gaszyński Polskie Radio Anna Will Maria Szabłowska Marcin Kusy Paweł Sztompke

"Walczy się o cały puchar świata". Adam Małysz o turnieju skoków narciarskich w Zakopanem

Polscy skoczkowie narciarscy prezentują w obecnym sezonie świetną formę i są w stanie mierzyć się z najlepszymi. W drugi weekend stycznia sportowcy będą rywalizowali w Zakopanem, gdzie o punkty w ramach pucharu świata powalczą wszyscy czołowi zawodnicy. - Czołówka nie pozwoli sobie na to, aby sobie odpuścić - stwierdził Adam Małysz w specjalnym wydaniu "Muzycznej Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz Andrzej Grabowski Marcin Kusy Skoki narciarskie PŚ w skokach 2022/2023

Zimowa stolica Polski. "Muzyczna Jedynka" prosto z Zakopanego

Zakopane od bardzo dawna nazywane jest zimową stolicą Polski. Znajduje się tu m.in. jeden z ośmiu w Polsce Ośrodków Przygotowań Olimpijskich, wyposażony w nowoczesną infrastrukturę sportową. W mieście odbywa się również wiele imprez. Właśnie stąd, tuż przed feriami i konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich, jako przedsmak weekendowego cyklu "Z głową w górach", było emitowane specjalne wydanie "Muzycznej Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Anna Will Marcin Kusy Zakopane

"Z głową w górach". W weekend Jedynka i Trójka zapraszają do Zakopanego

W dniach od 13 do 15 stycznia Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka zapraszają na plenerowe audycje z zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Podczas tegorocznych ferii publiczny nadawca rusza z cyklem „Z głową w górach”, w ramach którego dziennikarze będą odwiedzać popularne górskie miejscowości.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Podhale W POLSKIM RADIU Marcin Kusy Muzyczna Jedynka Roman Czejarek Andrzej Grabowski Piotr Firan Tomasz Miara Rafał Bała

Po "Adrenalinie" czas na "Nowe sytuacje". Michał Szczygieł z nowym singlem

Wraz z początkiem roku Michał Szczygieł prezentuje swój najnowszy singiel pt. "Nowe sytuacje". Piosenka jest muzyczną kontynuacją poprzedniego utworu "Adrenalina", który zyskał wśród fanów ogromną popularność. - Te utwory korespondują ze sobą, taki był zamysł. "Nowymi sytuacjami" w pewnym stopniu zamykam ten rozdział brzmieniowy - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Szczygieł. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Pop piosenka album MUZYKA

"Ta tradycja wpisuje się w naszą misję". Marcin Kusy o akcji "Choinki Jedynki"

- Staramy się podtrzymywać tę tradycję, która trwa już 21 lat. Ona wpisuje się w naszą misję. Cieszę się, że Jedynka i Polskie Radio wyznaczają taki kierunek - mówi o akcji charytatywnej "Choinki Jedynki" Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. We wtorek (27.12) odbył się koncert wieńczący tegoroczną edycję wydarzenia. Na scenie wystąpiła Viki Gabor z zespołem.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz Daniel Wydrych Marcin Kusy Choinki Jedynki Viki Gabor Agnieszka Kunikowska

Piotr Kostrzewa o płycie stworzonej z Kabaretem OT.TO

W nagraniach utworów na nową płytę Kabaretu OT.TO pt. "Wesołych świąt" wzięli udział muzycy z Chopin University Big Band pod kierownictwem Piotra Kostrzewy. Efektem współpracy jest album złożony z autorskich, świątecznych kompozycji. - Mamy dla państwa coś całkowicie świątecznego, polskiego, mazowieckiego. Nie "christmasy" zza oceanu, tylko polskie piosenki - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Kostrzewa.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Kabaret OT.TO Chopin University Big Band Piotr Kostrzewa

Wspominamy Andrzeja Matula. Marcin Kusy: tworzył nowoczesne radio

W wieku 75 lat zmarł Andrzej Matul: lektor i wieloletni dziennikarz Polskiego Radia. W czwartkowych "Czterech porach roku" zaprosiliśmy Państwa do wysłuchania wspomnień jemu poświęconych. - Tworzył sposób budowania nowoczesnego radia wtedy, kiedy to radio musiało się zmieniać - mówi dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Andrzej Matul Marcin Kusy Joanna Racewicz Polskie Radio dziennikarstwo

"Spokojnie, to tylko Katar". Specjalne studio po meczu Francja - Polska [ZOBACZ]

Piłkarska reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na stadionie Al Thumama w Dosze spotkaniu tej fazy "Biało-Czerwoni" przegrali z Francuzami 1:3 (0:1).Zapraszamy na studio pomeczowe "Spokojnie, to tylko Katar", w którym nasi goście oceniLI grę polskiej reprezentacji. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Daniel Wydrych Katar 2022 jedynka mundial 2022