Polskie Radio
Section05
Marcin Kusy

Już za kilka dni start 50. edycji "Lata z Radiem"

W poniedziałek 21 czerwca startuje pięćdziesiąta edycja legendarnej audycji Programu 1 – Lata z Radiem. Codziennie od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-12.00, na antenie Jedynki kolejne niezwykłe miejscowości na mapie Polski, a w każdy piątek o godz. 20.00 koncert największych polskich gwiazd. W zanadrzu są także konkursy dla wiernych słuchaczy oraz sporo niespodzianek z okazji wielkiego jubileuszu.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Roman Czejarek Marcin Kusy Sława Bieńczycka koncerty

Zakopane żyje jazzem i brzmi jazzem

"Jeśli jazz na szczytach, to tylko w Zakopanem" - to hasło już po raz 17. towarzyszy muzyce synkopowanej, rozbrzmiewającej pod Tatrami do 2 maja. W tych dniach Zakopane staje się światowym centrum jazzu, goszcząc w ramach Wiosny Jazzowej artystów z najwyższej półki i rzesze wiernych fanów. W sobotę 1 maja o godz. 20.30 Program 1 Polskiego Radia będzie transmitował koncert "Andrzej Zaucha - Songbook".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Marcin Kusy Zakopane Zbigniew Zegler MUZYKA

17. Wiosna Jazzowa. Janusz Szrom: pojawią się hity i mniej znane kompozycje

1 maja na falach radiowej Jedynki zawita Jazzowe Zakopane - 17. Wiosna Jazzowa. W tym roku na festiwalu zagra m.in. Janusz Szrom i towarzyszący mu czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej: Paweł Perliński, Andrzej Łukasik i Marcin Jahr, a to wszystko w ramach niezwykłego przedsięwzięcia "Andrzej Zaucha – Songbook". - Sięgniemy do zbioru wspólnego i przedstawimy piosenki Andrzeja Zauchy w wykonaniu jazzistów - mówił Janusz Szrom. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Janusz Szrom Jazz koncert Zakopane piosenka Andrzej Zaucha

Oferta radiowej Jedynki na wiosnę. Marcin Kusy: rozpoczynamy dobrym, koncertowym uderzeniem

- Oferta Jedynki jest, jak zwykle, bardzo bogata. Tę wiosnę rozpoczynamy dobrym, koncertowym uderzeniem. To wiosna jazzowa w Zakopanem. To impreza, która odbywa się od 2014 roku i zawsze towarzyszy temu moc śpiewających i grających gwiazd jazzowych - powiedział o ofercie radiowej Jedynki jej dyrektor, Marcin Kusy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marcin Kusy media publiczne media W POLSKIM RADIU

Aneta Figiel w repertuarze Kabaretu Starszych Panów

Na albumie "Aneta Figiel i Starsi Panowie. Zupełnie inna historia", który jest "Płytą tygodnia" w Programie 1 Polskiego Radia, znalazły się piosenki z Kabaretu Starszych Panów. - Teksty Jeremiego Przybory są dla mnie absolutnie mistrzostwem. Już jakiś czas temu myślałam, żeby się z tym zmierzyć - powiedziała Aneta Figiel w "Muzycznej Jedynce". 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Aneta Figiel piosenka album Kabaret Starszych Panów Jeremi Przybora Kalina Jędrusik