Polskie Radio
Section05
Marcin Kusy

Marcin Kusy: Polskie Radio świetnie wykorzystało czas, aby zmienić formułę i sposób dotarcia do odbiorcy

- Radio - mimo wielu istniejących środków masowego przekazu - wciąż jest ważne, wciąż popularne i medialnie bardzo silne. A Polskie Radio świetnie wykorzystało czas, w którym należało zmienić formułę oraz środki dotarcia do odbiorcy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio radio dzień radia Marcin Kusy społeczeństwo

Wspominamy Krzysztofa Krawczyka. "Odchodzą najlepsi, ale pozostają ich dzieła"

- Ten żal po stracie bardzo ważnego "przechodnia", który przechadzał się między nami i podarował nam tyle piosenek, nie słabnie - powiedział Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. W "Muzycznej Jedynce" wraz ze słuchaczami wspominaliśmy Krzysztofa Krawczyka, legendę polskiej sceny muzycznej, który zmarł w ostatni poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Krzysztof Krawczyk Muzyczna Jedynka

Specjalne wydanie Listy TOP Przebojów PR Dzieciom za nami!

Z okazji szóstych urodzin cyfrowa stacja Polskiego Radia dla dzieci i rodziców, postanowiła zapoczątkować nową tradycję i stworzyć Listę TOP Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Było to zestawienie piosenek, które najdłużej gościły na szczycie Dziecięcej Listy Przebojów! Do tej pory miało miejsce ponad 100 jej notowań zaś lista zaprezentowanych hitów sięga blisko 1000 utworów i jeszcze większej liczby głosów oddanych przez słuchaczy! Które hity znalazły się na tej wyjątkowej liście?
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Marcin Kusy Lista Przebojów PRD

Roman Rogowiecki: Krzysztof Krawczyk był jednym z niewielu, którzy potrafili przekazywać emocje

- Życie Krzysztofa Krawczyka było niezwykle skomplikowane, wiele przeżył. Gdy o tym śpiewał, był w tym wiarygodny - powiedział dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki. - Nie ma historii polskiej muzyki bez wspaniałych przebojów i postaci Krzysztofa - dodał Marcin Kusy, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Marcin Kusy Krzysztof Krawczyk MUZYKA polska piosenka

Wspominamy: K. Krawczyk w Jedynce o albumie "Wiecznie młody"

Krzysztof Krawczyk był pełen optymizmu. Choć 23 marca trafił do szpitala z powodu koronawirusa, to wyszedł z niego i Święta udało mu się spędzić we własnym domu, o czym poinformował na swoim Facebooku. Piosenkarz był pełen dobrych myśli, bo był zaszczepiony przeciwko COVID-19. Cóż, los chciał inaczej. O śmierci muzyka poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala - wieloletni manager i przyjaciel artysty. Przypominamy archiwalną rozmowę z artystą, przeprowadzoną po nagraniu przez niego albumu "Wiecznie młody".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Krawczyk Bob Dylan piosenka album Marcin Kusy

Reggaeside z nowym coverem. "Shape of You" muzycy zinterpretowali w swoim stylu

Jako Reggaeside grają od dziewięciu lat. W ich muzyce znajdziecie reggae, funk, a nawet odrobinę popu. Teraz wydali cover utworu "Shape of You" Eda Sheerana. - Reggaeside gra własne kompozycje, ale od czasu do czasu staramy się robić niespodzianki słuchaczom, odświeżać różne numery i grać je zupełnie inaczej niż oryginał - mówi Mateusz Deredas, jeden z liderów ośmioosobowej ekipy.
Zobacz więcej na temat:  reggae Marcin Kusy MUZYKA

Konkurs Muzyki Folkowej. Kędziorek: wielu artystów zyskuje grając na żywo

Po niemal dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, Radiowe Centrum Kultury Ludowej planuje kolejną odsłonę muzycznego konkursu, towarzyszącego Folkowemu Festiwalowi Polskiego Radia "Nowa Tradycja". - Chciałbym, żeby przyjechali do nas muzycy, którzy zakwalifikują się do finału Konkursu Muzyki Folkowej i żeby mogli spotkać się bezpośrednio przynajmniej z jurorami - mówi Piotr Kędziorek, szef RCKL.
Zobacz więcej na temat:  Nowa Tradycja Marcin Kusy Piotr Kędziorek Muzyczna Jedynka

Światowy Dzień Radia. "Polskie Radio łączy historię i nowoczesność"

Już po raz dziesiąty w historii obchodzimy Światowy Dzień Radia. - Polskie Radio cały czas rozwija się i podąża za swoimi słuchaczami. Cały czas powstają nowe projekty - mówi Agnieszka Kamińska, dyrektor Polskiego Radia. "Tradycja i nowoczesność" to także hasło przewodnie Programu 1 Polskiego Radia. - Jedynka jest takim łącznikiem międzypokoleniowym - uważa szef anteny Marcin Kusy.
Zobacz więcej na temat:  radio Marcin Kusy Agnieszka Kamińska Janusz Kukuła Karolina Rożej Patryk Michalski

Nowa odsłona "Czasu ołowiu". Hołd dla artystów, których już nie ma

Ten przebój przed laty rozsławił Budkę Suflera, natomiast dziś jego nowa wersja stała się hołdem złożonym nieżyjącym artystom polskiej sceny muzycznej, m.in. Romualdowi Lipce. - Niestety do tej listy, która jest wymieniona w utworze, doszło parę nowych nazwisk… Wielkich nazwisk - mówi o nowej aranżacji "Czasu ołowiu" Grzegorz Skawiński.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Grzegorz Skawiń„ski Muzyczna Jedynka piosenka Romuald Lipko