Matki pierwszego kwartału walczą o przedłużenie urlopu macierzyńskiego. Jednoczą swoje siły na portalach społecznościowych. O działaniach młodych matek w studiu PR24 mówiła Ewelina Kierdelewicz.
Ewelina Kierdelewicz, foto:PR24/PJ
Kobietom, które urodziły dzieci po 17 marca nie przysługuje roczny, płatny urlop macierzyński. Rząd swoją decyzję tłumaczy względami budżetowymi. Obecnie urlop trwa 24 tygodnie.
- Objęcie nas wydłużonym urlopem to koszt rzędu 230 milionów. Rząd nam nie pomaga mimo, że podjęłyśmy się trudu urodzenia dziecka w bardzo niekorzystnych czasach gospodarczych. Władze powinny zainwestować w dzieci, które już są na świecie, a potem zachęcać ludzi do posiadania potomstwa. Polska polityka prorodzinna kuleje, jest prowadzona bardzo chaotycznie. Nie daje nam poczucia bezpieczeństwa i stabilności - mówiła Ewelina Kierdelewicz.
PR24