Section50
Section00
The Weeknd
The Weeknd, foto: mat. prasowe/Universal Music
17.11.2020

The Weeknd zagra podczas finału Super Bowl

Największe sportowe wydarzenie w USA już w lutym.

Organizatorzy finału Super Bowl właśnie ogłosili, kto będzie gwiazdą muzyczną najbliższego zwieńczenia rozgrywek futbolowych w Stanach Zjednoczonych. Podczas Halftime Show 7 lutego 2021 wystąpi autor jednego z najpopularniejszych albumów tego roku - The Weeknd. Super Bowl Halftime Show to najpopularniejsze telewizyjne widowisko za Oceanem - koncert z poprzedniej edycji obejrzały na żywo aż 104 miliony widzów.

- Wszyscy dorastaliśmy, oglądając największe gwiazdy muzyki występujące na Super Bowl, więc występ w takim miejscu to spełnienie największych marzeń. Jestem zaszczycony i podekscytowany, że będę mógł znaleźć się na tej scenie w przyszłym roku - komentuje ogłoszenie The Weeknd.

Dyskografię The Weeknd zamyka album "After Hours", który obecnie jest najpopularniejszym albumem R&B wszech czasów jeśli chodzi o liczbę streamów. Na drugim miejscu znajduje się "Starboy". Nawiązujący do lat 80. przebój "Blinding Lights" ma już status pięciokrotnej platyny w USA, jest także rekordowy pod względem obecności na szczycie US radio chart w zestawieniach Billboard (46 tygodni i wciąż na szczycie).

 

AŚ/mat. prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.