Section50
Section00
Morrissey
Morrissey, foto: JStone/Shutterstock.com
18.11.2020

Morrissey wyrzucony z wytwórni

BMG zakończyło współpracę z brytyjskim artystą.

Współpraca Morrisseya i wytwórni BMG dobiegła końca. Jak podaje strona internetowa artysty wszystkie zaplanowane projekty zostały odwołane, a sam wokalista po prostu "wyrzucony".

Jeszcze w marcu tego roku nakładem BMG ukazał się nowy album frontmana The Smiths zatytułowany "I Am Not A Dog On A Chain". Od tamtej pory jednak relacje na linii Morrissey - wytwórnia bardzo się zmieniły. Najprawdopodobniej za sprawą nowego dyrektora oficyny, który postanowił zmienić skład artystów wydawanych przez muzycznego giganta.

- Moje trzy albumy nagrane w BMG są najlepszymi w mojej karierze i będę ich bronić do śmierci. Ich stworzenie było kluczowym okresem w moim życiu i chciałbym za to podziękować poprzedniemu zespołowi BMG oraz każdemu zaangażowanemu w te projekty. Dla mnie najważniejsze jest tworzenie w mój własny sposób i nie chciałbym być częścią wytwórni, która tak precyzyjnie dyktuje swoim artystom, jak powinni się zachowywać. Szczególnie w momencie, gdy nigdzie nie pojawia się słowo "talent" - komentuje w swoim stylu decyzję zarządu Morrissey.

Dla wokalisty to nie pierwsze takie zamieszanie - w 2014 w cieniu skandalu końca dobiegła jego współpraca z Capitol/Harvest Records.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.