Section50
Section00
Lykke Li
Lykke Li, foto: Chloe Le Drezen/RCA Records
13.07.2021

Lykke Li świętuje 10-lecie "Wounded Rhymes"

Artystka przygotowała specjalną reedycję.

Szwedzka wokalistka i autorka tekstów - Lykke Li - zapowiedziała właśnie specjalną reedycję albumu "Wounded Rhymes" z okazji jego 10. urodzin.

Rozszerzona edycja przełomowego albumu artystki trafi na platformy cyfrowe już w najbliższy piątek, 16 lipca. 15 października ukaże się z kolei winylowa wersja wydawnictwa.

Na odświeżonym krążku znajdą się m.in. wersje demo "Youth Knows No Pain", "Jerome" czy "I Follow Rivers", a także remiksy od Tylera, The Creatora oraz Magiciana.

Lykke Li - I Follow Rivers - I Follow You Tyler the Creator remix / YouTube: Lykke Li

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.