Section50
Section00
Finneas
Finneas, foto: Universal Music/mat. prasowe
04.09.2021

Finneas oddaje hołd latom 90.

Przed Wami nowy singiel artysty.

Ośmiokrotny laureat Grammy, kompozytor, producent Finneas wydał nowy singiel "The 90s" - to kolejna zapowiedź debiutanckiego albumu "Optimist", który ukaże się 15 października.

"The 90s" to pełne emocji spojrzenie na dekadę, kiedy wszystko wydawało się prostsze. Finneas wyraża pragnienie powrotu do świata bez Internetu i smartfonów. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Sama Bennetta, a za choreografię odpowiada Monika Felice Smith.

Finneas - The 90s / YouTube: FINNEAS

Album "Optimist" to 12 premierowych utworów oraz wydany wcześniej "What They’ll Say About Us" - przejmująca ballada napisana w czasie lockdownu, opisująca siłę człowieka i siłę relacji, które pozwalają przetrwać nawet najtrudniejsze czasy. Niedawno Finneas udostępnił także teledysk "A Concert Six Months From Now" zrealizowany w kultowym Hollywood Bowl w Los Angeles.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.