Section50
Section00
asthma
asthma, foto: Def Jam Recordings Poland/mat. prasowe
15.10.2021

"ostatnia mila" przed premierą debiutu asthmy

Raper dzieli się kolejnym singlem z nowej płyty.

Na kilka dni przed premierą swojego pełnoprawnego debiutu, asthma dzieli się z fanami kolejnym singlem. "ostatnia mila" to numer, który młody raper nagrał z Kachą z duetu Coals. Do kawałka powstał również teledysk w reżyserii Oskara Machalskiego. Koniecznie zobaczcie.

asthma/Młody ft. Kacha - ostatnia mila / YouTube: athma

"System kalkuluje nas na papier już przy samym starcie. Ile to wszystko warte"?

asthma nie po raz pierwszy porusza ważne tematy. Porzuca jednak agresywny styl, którym karmił słuchaczy w ostatnich singlach. Lekko zagubiony i zmartwiony, próbuje odnaleźć się w dzisiejszych czasach, czemu daje upust w "ostatniej mili".

Premiera płyty "manifest" już 22 października. Tak prezentuje się lista utworów:
01. asthmatic
02. motobomba
03. never forget
04. shut the fuck up
05. ostatnia mila
06. reset
07. transmisja
08. duchowa rewolucja
09. manifest
10. the system is fallin

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.