Choinki Jedynki 2013 - znamy laureatów

Jedynka
Andrzej Gralewski 26.11.2013
Praca nagrodzona w Czterech porach roku 25 listopada 2013 r. AGATA ŁUKAWSKA 6 LAT Z KIELC
Praca nagrodzona w "Czterech porach roku" 25 listopada 2013 r. AGATA ŁUKAWSKA 6 LAT Z KIELC, foto: Polskie Radio

W radiowej Jedynce nasi eksperci omówili nagrodzone i wyróżnione prace nadesłane przez dzieci.

Od poniedziałku do piątku w "Czterech porach roku" i w "Popołudniu z radiową Jedynką" członkowie jury omawiali najlepsze - ich zdaniem - prace. Podawali nazwiska autorów prac, które zostaną zlicytowane oraz nazwiska autorów prac wyróżnionych.

Wielki finał akcji Choinki Jedynki 12 grudnia >>>

W "Sobocie z radiową Jedynką" oraz w "Niedzieli z radiową Jedynką" będziemy także odpowiadać na pytania słuchaczy i przekazywać porady praktyczne.

Choinki Jedynki. Szczegóły akcji >>>

W niedzielę 24 listopada w sali konferencyjnej Polskiego Radia znani ludzie sportu, nauki, kultury i sztuki malowali swoje wizje Choinek Jedynki. Ich obrazy, a także dzieła wykonane przez prezydentową  Annę Komorowską, Annę Dymną, Irenę Szewińską, Joannę Szejbal, Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz Jerzego Owsiaka zostaną zlicytowane na specjalnych aukcjach, które odbędą się w ośmiu polskich miastach.

Wielkie malowanie w świątecznej atmosferze >>>

XII akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2013" odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Jury konkursowe w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka (artystka malarz, grafik i pedagog), dr Katarzyna Kasia (filozof, estetyk, pedagog) i prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) z 60 najlepszych prac wybrało 20, które trafią na licytację.

Dzięki młodym artystom oraz zaproszonym do udziału w akcji znanym Polakom , których prace plastyczne zostaną zlicytowane w grudniu na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia, pomoc otrzymają podopieczni obu fundacji.

Od 2 do 8 grudnia licytowaliśmy prace Gwiazd - Przyjaciół Radiowej Jedynki >>>

Finał będzie miał miejsce na antenie radiowej Jedynki w czwartek 12 grudnia. Na aukcję wystawionych zostanie również 6 prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz 6 autorstwa podopiecznych Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk".

Jurorzy
Jurorzy konkursu rysunkowego "Choinki Jedynki": prof. Danuta Kołwzan-Nowicka (C), dr Katarzyna Kasia z ASP (L) i prof. Franciszek Maśluszczak

>>>Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

>>>Dowiedz się więcej o Stowarzyszeniu Debra Polska Kruchy Dotyk