Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014. Medale dla łyżwiarzy szybkich

Jedynka
Katarzyna Karaś 11.04.2024

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi były wyśmienite w wykonaniu polskich sportowców. Biało-Czerwoni wywalczyli sześć medali - dwa złote krążki zdobył Kamil Stoch w skokach narciarskich, pierwsza była też Justyna Kowalczyk w narciarskim biegu na 10 km techniką klasyczną. W audycji "100 opowieści na 100-lecie startów reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich" przypomnieliśmy sukces z areny, gdzie rywalizowali łyżwiarze szybcy.

• Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku łyżwiarze szybcy zdobyli aż trzy medale - złoty, srebrny i brązowy.
  • Złoto wywalczył Zbigniew Bródka, srebro - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska, a brąz - Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

Najpierw złoto na dystansie 1500 m wywalczył Zbigniew Bródka. Następnie srebrny medal zdobyły panie - Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska - w wyścigu drużynowym.

O medalu marzyła także drużyna trenera Wiesława Kmiecika w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. Udało się, panowie zajęli trzecie miejsce.

Zaraz po tym sukcesie Bródka stwierdził w wywiadzie, że teraz nie wiadomo, kto kogo będzie nosił na rękach, bo wszyscy zdobyli medale. "Jestem szczęśliwy. Nie czułbym się do końca spełniony, gdybym tylko ja wrócił z medalem" - powiedział. "Najskrytsze marzenia się spełniły" - przyznał Szymański.

03:06 Jedynka/100 opowieści na 100-lecie startów reprezentacji Polski w igrzyskach olimpijskich 11 kwiecień 2024 15_37_43.mp3 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014. Medale dla łyżwiarzy szybkich (100 opowieści na 100-lecie startów reprezentacji Polski w igrzyskach olimpijskich/Jedynka)