Polskie Radio
Section05
Zbigniew Bródka

Zbigniew Bródka wznawia karierę. Złoty medalista z Soczi chce wystartować na ZIO w Pekinie

Siedem lat temu zachwycił świat, zdobywając złoty medal igrzysk w Soczi. Później był chorążym polskiej reprezentacji na kolejnych igrzyskach w Pjongczangu, a teraz chce zakwalifikować się do kadry olimpijskiej na Pekin. Zbigniew Bródka wznowił karierę, by do swojego dorobku dopisać start na czwartych igrzyskach olimpijskich.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Zbigniew Bródka łyżwiarstwo szybkie Pekin 2022 sporty zimowe

Bródka wdzięczny pierwszemu trenerowi. "Otrzymuję wiele rad"

We wtorek w Warszawie odbyła się gala podsumowująca drugą edycję programu ministerstwa sportu i turystyki "Pierwszy trener", podczas której pierwsi szkoleniowcy gwiazd polskiego sportu otrzymali wyróżnienia oraz nagrody pieniężne w wysokości 10 tysięcy złotych. Wśród wyróżnionych był Mieczysław Szymajda, pierwszy trener mistrza olimpijskiego z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Zbigniewa Bródki. "Jego praca została doceniona" - nie krył radości panczenista.  
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe łyżwiarstwo szybkie Zbigniew Bródka

Bródka - strażak, któremu robota znów pali się w rękach

- Mam przed sobą cel. Podchodzę do tego na serio, tak jak na serio podchodziłem do marzenia, by zostać mistrzem olimpijskim. Okoliczności są dobre, bo nie ma ciśnienia. Do igrzysk w Korei było takie ciśnienie, dało się je odczuć, ale ono zeszło. Rozpocząłem proces, ruszył mechanizm. Nie mam pewności jaki będzie efekt, ale wiem, że mnie jeszcze na coś stać - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi.
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo szybkie Zbigniew Bródka sporty zimowe NASZ WYWIAD opinie