Polskie Radio
Section05
Zbigniew Bródka

Tomaszów Mazowiecki. Jedyna taka Arena Lodowa w Polsce

Tomaszów Mazowiecki to miasto szczególne. Mieszkańcy i turyści odnajdą tu coś dla ciała, ale również dla ducha. Skanseny i koncerty jazzowe to tylko część atrakcji, które czekają w Tomaszowie Mazowieckim. Wielką dumą mieszkańców jest Arena Lodowa, na której trenują najlepsi łyżwiarze. - Twarzą tego obiektu jest Zbigniew Bródka. To on wypromował tę dyscyplinę i to dzięki jego sukcesowi z Soczi powstała ta hala - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prezes Roman Derks.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Sława Bieńczycka Tomaszów Mazowiecki Zbigniew Bródka

TYLKO U NAS Bródka po raz ostatni na lodzie: teraz jadę pomóc strażakom

Zbigniew Bródka odpadł w półfinałowym biegu olimpijskim w łyżwiarstwie szybkim. Mistrz olimpijski z Soczi kończy swoją karierę w Pekinie, w którym w 2004 roku debiutował w mistrzostwach świata juniorów. - Historia zatoczyła koło - powiedział w rozmowie z Robertem Skrzyńskim z Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 Zbigniew Bródka łyżwiarstwo szybkie igrzyska olimpijskie sporty zimowe

Zbigniew Bródka wznawia karierę. Złoty medalista z Soczi chce wystartować na ZIO w Pekinie

Siedem lat temu zachwycił świat, zdobywając złoty medal igrzysk w Soczi. Później był chorążym polskiej reprezentacji na kolejnych igrzyskach w Pjongczangu, a teraz chce zakwalifikować się do kadry olimpijskiej na Pekin. Zbigniew Bródka wznowił karierę, by do swojego dorobku dopisać start na czwartych igrzyskach olimpijskich.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Zbigniew Bródka łyżwiarstwo szybkie Pekin 2022 sporty zimowe