Polskie Radio
Section05
Cezary Gurjew

TYLKO U NAS Jaka przyszłość czeka polską siatkówkę? "Czekamy na Leona"

2018 rok na stałe zapisze się w annałach polskiej siatkówki. Biało-czerwoni obronili tytuł najlepszej drużyny globu, a już w przyszłym roku szeregi kadry naszego kraju wzmocni znakomity Wilfriedo Leon - Będziemy z niego bardzo zadowoleni - prognozuje kierownik Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia Cezary Gurjew, który w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl podsumował najważniejsze wydarzenia mijającego roku w krajowej siatkówce. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Siatkarskie MŚ 2018 Cezary Gurjew opinie

Wojciech Fibak: dano mi wolność, mogłem grać z zawodowcami

- Byłem pierwszym polskim zawodowcem, nie tylko w tenisie, uznanym przez ministerstwo sportu. Dano mi wolność, mogłem grać z zawodowcami, co było wtedy absolutnym ewenementem - mówi z rozmowie z Polskim Radiem zwycięzca Australian Open w grze podwójnej z 1978 roku Wojciech Fibak. Polski tenisista był jednym z gości Narodowego Dnia Tenisa, który odbył się w niedzielę 9 września na PGE Narodowym w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Wojciech Fibak Cezary Gurjew

Irena Szewińska była Królową Sportu. A zaczęło się w Tokio

- Obserwowałam z bliska 18 igrzysk olimpijskich. Pięć razy wzięłam w nich czynny udział – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem Irena Szewińska, która po raz pierwszy na olimpiadę pojechała do Tokio w 1964 roku. W ostatnim czasie legenda polskiej i światowej lekkoatletyki z ramienia MKOl nadzorowała organizację kolejnych igrzysk, które w 2020 odbędą się w Tokio.
Zobacz więcej na temat:  Cezary Gurjew Irena Szewińska Lekkoatletyka SPORT

TYLKO U NAS Organizatorzy igrzysk zapewnili "Małe piwo" i jest efekt

Tego jak ważny jest dla każdego sportowca doping kibiców tłumaczyć nie trzeba. W Pjongczangu różnie bywa z frekwencją na trybunach. Cezary Gurjew, który na antenach Polskiego Radia komentuje wydarzenia w Korei sprawdził, dlaczego łyżwiarze szybcy nie powinni narzekać, bo podczas zawodów mogą liczyć na wyjątkowe wsparcie.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe PjongCzang 2018 Cezary Gurjew łyżwiarstwo szybkie igrzyska olimpijskie TYLKO U NAS

Australian Open 2018. "Čilić staje przed wielką szansą"

Turniej tenisowego Wielkiego Szlema Australian Open zbliża się ku końcowi. W finale turniej pań Rumunka Simona Halep zagra z reprezentującą Danię Karoliną Woźniacką. Natomiast w rywalizacji mężczyzn w finale Chorwat Marin Čilić czeka na zwycięzcę meczu między Szwajcarem Rogerem Federerem a Koreańczykiem Hyoenem Chungiem. O Australian Open mówił w audycji Magazyn Sportowy Cezary Gurjew z Naczelnej Redakcji Sportowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Australian Open Cezary Gurjew