Polskie Radio
Section05
Cezary Gurjew

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024. Czy Iga Świątek sięgnie po złoty medal?

Iga Świątek po raz trzeci z rzędu, a czwarty w karierze wygrała wielkoszlemowy French Open. Czy po mistrzowski tytuł sięgnie również na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, które rozpoczną się w lipcu? - Na pewno będzie jedną z faworytek, bo to jednak jest ta ceglana mączka - mówi Cezary Gurjew, dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Iga Świątek Daniel Wydrych Paryż 2024 igrzyska olimpijskie french open

TYLKO U NAS Oblany test cenniejszy dla siatkarzy. "Możemy być lepsi"

Polscy siatkarze rozegrali dwa sparingi przed rozpoczęciem rywalizacji w Lidze Narodów. Biało-Czerwoni przegrali z Niemcami w Katowicach, natomiast pewnie pokonali Ukrainę w Sosnowcu. - Ważniejszy dla mnie był mecz z Niemcami, bo po nim widzimy, nad czym możemy pracować - mówił trener Biało-Czerwonych Nikola Grbić w rozmowie z Cezarym Gurjewem z radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Nikola Grbić

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi 2014. Medale dla łyżwiarzy szybkich

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi były wyśmienite w wykonaniu polskich sportowców. Biało-Czerwoni wywalczyli sześć medali - dwa złote krążki zdobył Kamil Stoch w skokach narciarskich, pierwsza była też Justyna Kowalczyk w narciarskim biegu na 10 km techniką klasyczną. W audycji "100 opowieści na 100-lecie startów reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich" przypomnieliśmy sukces z areny, gdzie rywalizowali łyżwiarze szybcy.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Bródka łyżwiarstwo szybkie Soczi 2014

Pięściarz Paweł Skrzecz: trener zastąpił nam ojca, utorował drogę

- Nasz trener, Wieńczysław Kosinow, zmienił całe nasze życie, zastąpił ojca, którego nie było. Mama miała nas trzech, nie bardzo byliśmy potulni i grzeczni (…). Trafiliśmy pod opiekę pana Kosinowa, świetnego człowieka, naszego fantastycznego przyjaciela. Zwracaliśmy się do niego "dziadek", to człowiek, który utorował nam całą drogę - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Skrzecz, pięściarz i trener, srebrny medalista mistrzostw świata i Europy, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w boksie w Moskwie w 1980 roku.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie boks