Soczi 2014: Stoch odebrał złoty medal. "Jedziemy z koksem i walczymy dalej" [3. DZIEŃ IGRZYSK]

polskieradio.pl
Aneta Hołówek 10.02.2014
Kamil Stoch ze złotym medalem wywalczonym podczas igrzysk w Soczi
Kamil Stoch ze złotym medalem wywalczonym podczas igrzysk w Soczi, foto: PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

W pięciu konkurencjach rozdano medale w trzecim dniu rywalizacji 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Kamil Stoch odebrał także złoty medal olimpijski wywalczony w niedzielnym konkursie skoków narciarskich.

Soczi 2014 - Terminarz

RELACJA NA ŻYWO Z TRZECIEGO DNIA IGRZYSK:

22.51 - Kończymy relację na żywo z 3. dnia igrzysk w Soczi. We wtorek zobaczymy w akcji między innymi biegaczy i biegaczki narciarskie oraz biathlonistki. Czy będzie drugi medal dla Polski?

22.50 - Biegi narciarskie: Międzynarodowy Komitet Olimpijski przypomniał, że uczestnikom igrzysk w Soczi nie wolno podczas zawodów nosić czarnych opasek na znak żałoby po śmierci bliskiej osoby, jak to uczyniły norweskie narciarki w sobotnim biegu łączonym.

21.43 - Ciekawostka na koniec dnia. Igrzyska w Soczi coraz bardziej przypominają... olimpiadę letnią. W poniedziałek termometry w czarnomorskim kurorcie wskazywały 16 stopni Celsjusza, a synoptycy przewidują, że po krótkim ochłodzeniu pod koniec tygodnia może być jeszcze cieplej

21.34 - Zapraszamy do wysłuchania Studia Olimpijskiego radiowej Jedynki z 3. dnia igrzysk w Soczi. Tam m.in. rozmowa Tomasza Zimocha z Kamilem Stochem. Przy okazji dziennikarz Polskiego Radia pochwalił się na Facebooku zdjęciem z naszym mistrzem olimpijskim:

Tomasz
Tomasz Zimoch i Kamil Stoch. Fot.: Tomasz Zimoch/Facebook

21.26 - Biathlon: bieg na dochodzenie biathlonistek powinien być we wtorek najciekawszym wydarzeniem na arenach igrzysk olimpijskich w Soczi z punktu widzenia polskich kibiców. Medale zostaną rozdane w ośmiu konkurencjach

20.55 - Łyżwiarstwo szybkie: Holendrzy Michel i Ronald Mulderowie, którzy na igrzyskach w Soczi zdobyli medale na 500 m w łyżwiarstwie szybkim, są drugimi bliźniakami na podium w historii rywalizacji olimpijskiej. Wcześniej dokonali tego Amerykanie Phil i Steve Mahre w 1984 roku

20.31 - Narciarstwo dowolne: zakończyły się zawody w jeździe po muldach: złoty medal zdobył Alex Bilodeau (Kanada), srebrny - Mikael Kingsbury (Kanada), a brązowy - Aleksander Smyszliajew (Rosja)

Alex
Alex Bilodeau w zawodach w jeździe po muldach w Soczi, fot. EPA/SERGEI ILNITSKY

20.21 - Łyżwiarstwo szybkie: igrzyska w Soczi mogą okazać się bardzo udanymi dla polskich panczenistów. Tak uważa Paweł Zygmunt, były czterokrotny olimpijczyk i zarazem 40-krotny mistrz Polski w łyżwiarstwie szybkim:

"W tym roku biało-czerwoni prezentują bardzo wysoki poziom w tej dyscyplinie" - stwierdził Zygmunt

20.10 - Skeleton: takie kaski można było zobaczyć dziś na zawodach w Soczi:

 

 

20.07 - Biathlon: Andrzej Kołodziejczyk, trener biathlonistek, o formie Krystyny Pałki:

"Krysia jest zawodniczką, która rozkręca się z biegu na bieg. Jej stan psychiczny nie jest wbrew pozorom zły po tym pierwszym starcie - podkreślił Kołodziejczyk

Orange sport/x-news

19.41 - Curling: Szwecja, która jako jedyna odniosła w poniedziałek dwa zwycięstwa, prowadzi w olimpijskim turnieju curlingu mężczyzn w Soczi. Mistrzowie świata i czwarta drużyna poprzednich igrzysk najpierw pokonali Szwajcarów 7:5, a następnie Brytyjczyków 8:4.

Bez porażki pozostają jeszcze Chińczycy i Norwegowie, ale rozegrali po jednym spotkaniu.

W najciekawszym pojedynku wieczornej sesji brązowi medaliści z Vancouver - Szwajcarzy pokonali mistrzów poprzednich igrzysk - Kanadyjczyków 5:4.

 

Martin Ruszkiewicz, Marcin Nowak, polskieradio.pl, PAP, IAR

RELACJA NA ŻYWO >>>

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!