Soczi 2014: zahartowany na "Stegnach" Bródka wśród "10" kandydatów do medalu

polskieradio.pl
Aneta Hołówek 12.02.2014

Występ na 1000 m łyżwiarzy szybkich - Zbigniewa Bródki i Konrada Niedźwiedzkiego to dla polskich kibiców w środę największa nadzieja na medal dla biało-czerwonych. Cezary Gurjew tuż przed startem rozmawiał z trenerem panczenistów Wiesławem Kmiecikiem, który studzi jednak emocje.

Soczi 2014 - Terminarz

>>> Relacja - 5.dzień igrzysk

Trener Kmiecik tonuje emocje, bo jak podkreśla bieg na 1000 metrów nie był w tym sezonie priorytetem dla polskich łyżwiarzy.
- Najważniejszy jest bieg drużynowy - podkreślił w Studiu Olimpijskim Jedynki szkoleniowiec. Wiesław Kmiecik wyjaśnił, że jego podopieczni w tym sezonie musieli mocno walczyć o kwalifikację olimpijską do biegu drużyny i rywalizacja w Pucharze Świata na dystansie 1000 metrów zeszła na drugi plan. Polacy zajmują odległe lokaty w klasyfikacji pucharowej na tym dystansie.
- Bieg na 1000 metrów w zawodach Pucharu Świata zazwyczaj był rozgrywany tego samego dnia, co bieg drużynowy, a my stawialiśmy na drużynę - podkreślił Wiesław Kmiecik.
Trener  w rozmowie z Cezarym Gurjewem dodał, że jego podopieczni są mimo to bardzo dobrze przygotowani do startu, ale kandydatów do medalu jest przynajmniej dziesięciu.
W gronie faworytów są: dwukrotny mistrz olimpijski na tym dystansie Amerykanin Shani Davis, Holender Michel Mulder (w poniedziałek zdobył złoty medal na dystansie 500 m) oraz wicemistrz igrzysk z Vancouver na 1000 m Koreańczyk Tae-Bum Mo.
Początek biegu na 1000 m o godz. 15 czasu polskiego.

Zapraszamy do wysłuchania Studia Olimpijskiego Jedynki, w którym także materiał Ewy Syty o warszawskim torze łyżwiarskim "Stegny", gdzie trenują polscy panczeniści. Jak mówi w materiale była łyżwiarka Erwina Ryś-Ferens - na "Stegnach" panują warunki ciężkie, które hartują duszę i ciało.
Studia Olimpijskie Jedynki codziennie o 6.28, 8.15 i 20.15. Zapraszamy także do słuchania Kroniki Sportowej o 22.30.

(Aneta Hołówek, polskieradio.pl)

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!