Soczi 2014: złoty dzień Kowalczyk, dobra forma Stocha [6. DZIEŃ IGRZYSK]

Martin Ruszkiewicz 13.02.2014
Justyna Kowalczyk ma już w swoim dorobku pięć olimpijskich medali,
Justyna Kowalczyk ma już w swoim dorobku pięć olimpijskich medali,, foto: PAP/Grzegorz Momot

Justyna Kowalczyk została udekorowana złotym medalem igrzysk olimpijskich w Soczi. Polka triumfowała w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną. Na wieczornym treningu skoczków dobrą formę potwierdził Kamil Stoch.

14.44 - Łyżwiarstwo szybkie: to nie koniec emocji na dzisiaj. Za chwilę (godz. 15) rozpocznie się rywalizacja kobiet w łyżwiarstwie szybkim na 1000 m. Na tym dystansie wystąpią dwie Polki: Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowska. Z rywalizacji wycofana została Katarzyna Bachleda-Curuś , która ma walczyć o olimpijski medal na 1500 metrów

14.22 - Biegi narciarskie: skandynawskie media o dzisiejszym biegu Justyny Kowalczyk: siła, dominacja, heroizm

Źródło: Foto Olimpik/x-news

14.09 - Hokej: o godz. 13.30 Rosjanie rozpoczęli rywalizację ze Słoweńcami w grupie A (póki co na tablicy mamy wynik 2:0), a Słowacy z Amerykanami (1:1, trwa druga tercja)

13.56 - Biegi narciarskie: wielka rywalka Justyny Kowalczyk - Norweżka Marit Bjoergen , która w biegu na 10 km techniką klasyczną zajęła piąte miejsce, stwierdziła, że dziś nie było mocnych na Justynę Kowalczyk. Powiedziała też, że mimo kontuzji Polki uważała ją za faworytkę tego biegu.

"To, że zdobyła po tym wszystkim olimpijskie złoto nie było dla mnie niespodzianką. Dzisiaj było niemożliwe walczyć z nią, próbowałam, ale ona była po prostu lepsza ode mnie" - stwierdziła Bjoergen

13.50 - Biegi narciarskie: mieszkańcy Kasiny Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk, nie kryli olbrzymiej radości ze zdobycia przez krajankę w Soczi złotego medalu olimpijskiego w biegu narciarskim na 10 km. Było i gromkie "dziękujemy, dziękujemy", i chóralne "Sto lat":

Źródło:TVN24/x-news

13.30 - Short track: oto medalistki w wyścigu na 500 metrów : złoto - Jianrou Li (Chiny), srebro - Arianna Fontana (Włochy), brąz - Seung-Hi Park (Korea Płd.)

13.25 - Biegi narciarskie: "Ten złoty medal wcale nie jest tak daleko jak Elbrus na Kaukazie", "Na Anioł Pański biją dzwony o 12., ale niech biją także z tego powodu, że Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal", "Kokos szczęścia i radości niemal spadł z drzewa" - to tylko niektóre z komentarzy Tomasza Zimocha podczas relacji ze złotego biegu Justyny Kowalczyk

Cała relacja w linku poniżej:

13.11 - Biegi narciarskie: "Pani Justyno, kochamy Panią, pokonać w jednym biegu ból, malkontentów i Norweżki, to wielka rzecz" - napisał premier Donald Tusk komentując na portalu Twitter złoty medal olimpijski, który w Soczi zdobyła Justyna Kowalczyk

13.00 - Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk w czwartek wieczorem odbierze złoty medal olimpijski i wysłucha Mazurka Dąbrowskiego za triumf w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną

12.42 - nie zdarzyło się nigdy w historii, aby reprezentacja Polski podczas jednych zimowych igrzysk zdobyła dwa złote medale. W Soczi Polska ma już medal w skokach narciarskich zdobyty przez Kamila Stocha i ten drugi, zdobyty dzisiaj przez Justynę Kowalczyk na 10 km stylem klasycznym

12.30 - Justyna Kowalczyk po biegu: - Dziękuję tym wszystkim krytykom, którzy mnie zmobilizowali do tego biegu - powiedziała Justyna Kowalczyk w rozmowie z TVP. - Moje nartki były dzisiaj fantastyczne - dodała Polka.

Justyna Kowalczyk zdradziła, że na starcie podjęła decyzję: - Pomyślałam: mam w nosie wszystkie taktyki, albo wygram albo zdechnę - powiedziała Kowalczyk

12.15 - Narciarstwo alpejskie: piątkowy zjazd zaliczany do superkombinacji mężczyzn w igrzyskach olimpijskich w Soczi rozpocznie się o godz. 7, a nie jak pierwotnie planowano o 8 czasu polskiego - postanowili organizatorzy. Zmiana spowodowana jest wysokimi temperaturami

12.14 - Narciarstwo dowolne: trójka Amerykanów stanęła na olimpijskim podium w Soczi w narciarskim slopestyle . Złoty medal zdobył Joss Christensen . Drugie miejsce zajął Gus Kenworthy, a trzecie Nicholas Goepper

2014-02-13 22:56
    JUSTYNKO JESTEŚ LEKARATWEM NA NASZE SKOŁATANE DUSZE ! TAKIEJ NARCIARKI NIE BYŁO I DŁUGO NIE BĘDZIE. I PRZEZ NASTĘPNE 40 LAT TŁUKI POCZEKAJĄ NA 6 MIEJSCE ALE KOGO ?! ŻYCZĘ CI DUŻO ZDROWIA I SPEŁNIENIA TWOICH NAHSKRYTSZYCH MARZEŃ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!