Soczi 2014: rosyjscy hokeiści poza turniejem, poznaliśmy półfinalistów [12. DZIEŃ IGRZYSK]

Artur Jaryczewski 19.02.2014
Teemu Selanne cieszy się z wyeliminowania drużyny gospodarzy
Teemu Selanne cieszy się z wyeliminowania drużyny gospodarzy, foto: PAP/EPA/LARRY W. SMITH

Środa w Soczi była dobra dla multimedalistów. Po złoto siegnęli ci, którzy smak olimpijskiego zwycięstwa już znają - biegaczka narciarska Marit Bjoergen, panczenistka Martina Sablikova i biathlonista Ole Einar Bjoerndalen. Porażkę ponieśli rosyjscy hokeiści.

10:21 - Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły drugie miejsce w półfinale drużynowego sprintu techniką klasyczną i bezpośrednio awansowały do finału, który zostanie rozegrany o 12:45

09:31 - Hokej: Szwedzi na prowadzeniu! Bramkę zdobył Alexander Steen

09:14 - Hokej: trwa pierwszy ćwierćfinał. Na lodowej tafli walczą Szwecja i Słowenia. Jak na razie bezbramkowy remis

09:08 - Narciarstwo alpejskie: aż 109 alpejczyków stanęło na starcie pierwszego przejazdu olimpijskiego slalomu giganta w Soczi. Po starcie najlepszej trzydziestki prowadzi Amerykanin Ted Ligety, drugi jest Czech Ondrej Banka, a trzeci Włoch Davide Simoncelli

08:56 - Skoki narciarskie: dwa tygodnie temu przyjechali do Soczi po medale na skoczni. Cel zrealizowali, bowiem Kamil Stoch zdobył dwa złota indywidualnie na igrzyskach. W środę zespół Łukasza Kruczka wraca do kraju

08:33 - Narciarstwo alpejskie: trwa rywalizacja w slalomie gigancie. Jak na razie na prowadzeniu Amerykanin Ted Ligety

08:19 - Narciarstwo alpejskie: w akcji Austriak Marcel Hirscher

08:10 - Narciarstwo alpejskie: na stoku pojawili się alpejczycy. W slalomie gigancie mężczyzn kandydatów do miejsc na podium jest kilku - Amerykanin Ted Ligety, Francuz Alexis Pinturault, Austriak Marcel Hirscher, ale jak pokazały poprzednie konkurencje, może dojść do niespodzianek

08:01 - Narciarstwo alpejskie: Meksyk żyje występem Hubertusa von Hohenlohe w Soczi. To jedyny reprezentant tego kraju w igrzyskach i ich najstarszy uczestnik. Ma 55 lat, a olimpijski debiut zanotował w 1984 roku w Sarajewie. Specjalizuje się w narciarstwie alpejskim

07:47 - Snowboard: Karolina Sztokfisz podobnie jak Aleksandra Król nie awansowała do 1/8 finału. Polka zajęła ostatnie miejsce spośród zawodniczek, które nie zostały zdyskwalifikowane

07:21 - Snowboard: Aleksandra Król zdyskwalifikowana. Polka przywróciła się i wypadła z trasy

07:15 - Snowboard: snowboardzistki walczą w eliminacjach slalomu giganta równoległego. Na starcie dwie Polki: Aleksandra Król (9. numer startowy) i Karolina Sztokfisz (30.)

07:12 - Narciarstwo alpejskie: amerykański narciarz 36-letni Bode Miller, który został w Soczi najstarszym medalistą olimpijskim w historii konkurencji alpejskich, zapowiedział, że zamierza dotrwać do kolejnych igrzysk. Odbędą się one w 2018 roku w koreańskim Pyeongchang

07:00 - zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z 12. dnia igrzysk w Soczi!

Soczi 2014: Justyna Kowalczyk na starcie sprintu drużynowego [ZAPOWIEDŹ]