Soczi 2014: szok w ćwierćfinałach - Rosja poza turniejem

PAP
Marcin Nowak 19.02.2014

Hokeiści Finlandii awansowali do półfinału turnieju olimpijskiego w Soczi. W meczu ćwierćfinałowym pokonali Rosję 3:1 (2:1, 1:0, 0:0). Była to największa sensacja tej fazy turnieju.

Relacja z 12. dnia igrzysk w Soczi >>>

Finowie awansowali do ćwierćfinału bezpośrednio jako najlepsza drużyna z drugich miejsc po pierwszej rundzie rozgrywek grupowych. Rosjanie musieli natomiast we wtorek rywalizować w fazie play off, w której po trudnym meczu pokonali 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) Norwegię. Obok Finlandii do ćwierćfinału bezpośrednio awansowali zwycięzcy grup - Kanada, USA i Szwecja.
W środę w ekipie gospodarzy było widać trudy pojedynku fazy play off. Grali nieskutecznie, popełniali sporo błędów, nawet w przewadze nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanego bramkarza rywali Tuukkę Raska.
Rosjanie "wściekle" atakowali, ale rywale nie dali się zaskoczyć.
Rosja odpadła w ćwierćfinale, tak samo, jak cztery lata temu w Vancouver, gdy w tej samej fazie turnieju ulegli 3:7 Kanadzie. Medalu ekipa Rosji nie wywalczyła także osiem lat temu w Turynie, gdzie zajęła czwartą lokatę. W półfinale przegrała także z Finami 0:4, a o brązowy medal z Czechami 0:3.

Kanada wymęczyła zwycięstwo z Łotwą

Tymczasem hokeiści Kanady, mistrzowie olimpijscy z Vancouver, pokonali w ćwierćfinale turnieju igrzysk w Soczi Łotyszy 2:1. Decydującą o awansie bramkę strzelił w 54. minucie Shea Weber. W półfinale "Drużyna Klonowego Liścia" zmierzy się z USA.
Będzie to powtórka z finału z Vancouver. Wówczas lepsi byli Kanadyjczycy.
Drużyna Łotwy, która w play off sprawiła niespodziankę pokonując wicemistrza świata Szwajcarię 3:1, równie dobrze radziła sobie w meczu z faworytem turnieju olimpijskiego, ale ostatecznie uległa Kanadyjczykom.

Amerykanie wciąż w rewelacyjnej formie

Hokeiści USA pokonali Czechy 5:2 (3:1, 1:0, 1:1). Amerykanie awansowali do ćwierćfinału bezpośrednio po pierwszej rundzie rozgrywek grupowych razem z Kanadą i Szwecją. Czwartym zespołem była Finlandia, jako najlepszy zespół z drugiego miejsca.
Czesi we wtorek musieli w fazie play off zmierzyć się ze Słowacją. Wygrali po ciężkim meczu 5:3 (3:0, 1:1, 1:2), ale przez to w środę byli o wiele bardziej zmęczeni niż rywale.
Amerykanie zaatakowali od początku, w pierwszej tercji strzelili trzy bramki, gdy Czesi odpowiedzieli tylko jedną. Dwie kolejne tercje były bardziej wyrównane.
W trzeciej odsłonie meczu było widać, że Czesi, mistrzowie olimpijscy z 1998 roku z Nagano, tym razem nie wejdą do strefy medalowej. Popełniali sporo błędów, grali nieskutecznie. Amerykanie kontrolowali grę i bez problemów wywalczyli awans do piątkowego półfinału.

Szwecja pewnie pokonała Słoweńców

Hokeiści Szwecji jako pierwsi awansowali do półfinału turnieju olimpijskiego w Soczi. W meczu ćwierćfinałowym pokonali debiutującą w igrzyskach Słowenię 5:0 (1:0, 0:0, 4:0).
Hokeiści "Trzech Koron" awansowali do ćwierćfinału bezpośrednio jako zwycięzcy swojej grupy, natomiast Słowenia musiała rywalizować w play off (wygrała we wtorek 4:0 z Austrią). W środę stawiała opór faworyzowanej Szwecji przez dwie tercje, ale w ostatniej dominacja Skandynawów nie podlegała już dyskusji.

W piątkowych meczach półfinałowych olimpijskiego turnieju hokeja na lodzie mężczyzn zagrają Szwecja z Finlandią i USA z Kanadą.

Rosyjscy hokeiści poza turniejem w Soczi. "Były indywidualności, zabrakło drużyny"

/Foto Olimpik/x-news

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:
Szwecja - Słowenia        5:0  (1:0,0:0,4:0)
Finlandia - Rosja         3:1  (2:1,1:0,0:0)
USA - Czechy              5:2  (3:1,1:0,1:1)
Kanada - Łotwa            2:1  (1:1,0:0,1:0)

pary półfinałowe (piątek 21 lutego):
Szwecja - Finlandia     13.00 (wg. czasu polskiego)
USA - Kanada            18.00

sobota, 22 lutego:

o 3. miejsce (16.00)

niedziela, 23 lutego:
finał (13.00)

 

man

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 2
  1. Gość (weteran)
    2014-02-20 09:10
    jeszcze żeby sraczki dostali podczas eliminacji.
  2. Gość (polak)
    2014-02-19 21:59
    To kara za Ukrainę!!!