Soczi 2014: amerykańskie podium w slopestyle'u

PAP
Martin Ruszkiewicz 13.02.2014
Amerykanie na olimpijskim podium w Soczi w narciarskim slopestyle. Od lewej stoją: Gus Kenworthy, Joss Christensen i Nicholas Goepper
Amerykanie na olimpijskim podium w Soczi w narciarskim slopestyle. Od lewej stoją: Gus Kenworthy, Joss Christensen i Nicholas Goepper, foto: PAP/EPA/FEHIM DEMIR

Trójka Amerykanów stanęła na olimpijskim podium w Soczi w narciarskim slopestyle. Złoty medal zdobył Joss Christensen. Drugie miejsce zajął Gus Kenworthy, a trzecie Nicholas Goepper.

Relacja na żywo z 6. dnia igrzysk

Krążek Christensena to dla reprezentacji USA czwarty złoty medal i w sumie 12. na igrzyskach w Soczi. Amerykanie triumfowali w Soczi tylko na stoku ośrodka narciarskiego Ekstrim-park Roza Chutor. Wcześniej zdobywali złoto w snowboardzie (dwa w slopestyle i jeden w halfpipe).

Narciarski slopestyle debiutuje na olimpiadzie. Tym samym Christensen został pierwszym mistrzem zimowych igrzysk w tej konkurencji. 22-letni zawodnik najlepiej przystosował się do wiosennych warunków. Każdy z jego czterech przejazdów (łącznie z kwalifikacjami) oceniany był powyżej 90 punktów.

- Jestem w szoku. Jestem tutaj ze swoimi przyjaciółmi. Ameryko, zrobiliśmy to - powiedział na mecie Christensen.

"Wciąż nie wierzę w to co się stało"

Złoto zapewnił sobie w pierwszym przejeździe finałowym uzyskując ocenę 95,80. Jednak jego drugi występ był na tyle dobry, że zapewniłby mu srebrny medal. Ten krążek zdobył jego rodak Gus Kenworthy, a po brąz sięgnął Nicholas Goepper, który po pierwszym przejeździe zajmował drugie miejsce.

- To jest jedna z tych rzeczy, o których bałbym się kiedykolwiek pomyśleć. Wciąż nie wierzę w to co się stało - przyznał trener narciarskiej kadry slopestyle Skogen Sprang.

Na mecie wyraźnie bezradny był Andreas Haatveit. Norweg po świetnym przejeździe w swoim wykonaniu, po przejazdach trójki Amerykanów tylko wzruszył ramionami.

- Czuję się niesamowicie. Myślę, że w czwartek odbył się najlepszy pokaz jaki do tej pory widziałem w naszej konkurencji. Dlatego jestem taki szczęśliwy - dodał Goepper.

O wiosennej pogodzie w Soczi najlepiej świadczy fakt, że inny Amerykanin Bobby Brown, w finale wystąpił w stroju z krótkim rękawem. Został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.

mr

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!