Polskie Radio
Section05
narciarstwo dowolne

TYLKO U NAS Eileen Gu uwiodła Chiny. Igrzyska to jej American Dream

O tym, żeby być jak Eileen Gu marzy dziś wiele chińskich nastolatek. O tym, żeby ich córki były jak Eileen Gu marzy coraz więcej chińskich mam. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie Chińczycy zapamiętają jako tryumf ich zawodniczki, która wywalczyła dla drużyny Chińskiej Republiki Ludowej dwa złote medale w narciarstwie dowolnym.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 igrzyska olimpijskie igrzyska sporty zimowe SPORT narciarstwo dowolne

RELACJA Michalski krok od podium. Hojnisz bez formy [DZIEŃ NA ŻYWO]

W piątek polscy kibice śledzący rywalizację na igrzyskach w Pekinie skupią uwagę na zmaganiach w łyżwiarstwie szybkim i biathlonie. W biegu ze startu wspólnego na 12,5 km nie popisała się Monika Hojnisz-Staręga. W wyścigu na 1000 metrów panczenistów kapitalnie pokazał się Piotr Michalski, ale do medalu zabrakło 0,08 sekundy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Pekin 2022 igrzyska olimpijskie sporty zimowe igrzyska łyżwiarstwo szybkie biathlon hokej narciarstwo dowolne curling

Olimpijski spokój Maliszewskiej i petarda Żyły [6. DZIEŃ IO]

Środa to szósty dzień zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Do olimpijskiej rywalizacji przystąpiła nasza nadzieja w short tracku Natalia Maliszewska. Rozpoczął się też turniej hokeistów. Rozdanych zostało sześć kompletów medali, m.in. w kombinacji norweskiej i narciarskim slalomie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Pekin 2022 Natalia Maliszewska short track saneczkarstwo kombinacja norweska narciarstwo alpejskie Skoki narciarskie snowboard hokej narciarstwo dowolne