Soczi 2014. Kamil Stoch: modliłem się choć o trzecie miejsce

polskieradio.pl
Michał Przerwa 20.02.2014
Kamil Stoch
Kamil Stoch, foto: PAP/Grzegorz Momot

- Po lądowaniu nie wiedziałem czy wygrałem. Modliłem się, żeby było chociaż trzecie miejsce, żeby był medal. W takim momencie człowiek nie myśli o niczym, cieszy się chwilą, czuje radość z tego, co się dzieje - mówi podwójny mistrz olimpijski z Soczi, Kamil Stoch, w specjalnym wywiadzie dla radiowej Jedynki.

Kamil Stoch na igrzyskach w Soczi zdobył dwa złote medale, w konkursach na normalnej i dużej skoczni. - To do mnie nie docierało, nie wiedziałem co się dzieje, wiedziałem, że wygrałem zawody, nie zdawałem sobie sprawy, jakie to są zawody - opowiada o zdobyciu drugiego złotego medalu. - Wierzyłem, że jestem w stanie wykonać swoje zadanie. Miałem zadanie, które sobie wyznaczyłem i wiedziałem, że jeśli je zrealizuję to wszystko będzie ok. Podświadomie to było moje marzenie, żeby zdobyć złoty medal. Wiedziałem, że jestem w świetnej formie - dodaje.

Relacja z 13. dnia igrzysk>>>

Kamil Stoch zdradza, że Bóg odgrywa w jego życiu wielką rolę. - Mówię: jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na pierwszym miejscu. W bardzo trudnych momentach dodaje mi siły, dodaje mi skrzydeł. Podczas mojej kariery zrozumiałem, że nie wszystko kręci się wokół skoków, że sport to nie jest całe moje życie. Mam wspaniałą żonę, wspaniałą rodzinę do której zawsze mogę wrócić po zawodach, czy będą one udane czy nie. Za tym stoi właśnie Pan Bóg, który mi to wszystko dał - opowiada gość Tomasza Zimocha.

Skąd wziął się pomysł na biało-czerwoną szachownicę na kasku Stocha? - Zrodził się podczas sesji zdjęciowej, którą prowadziła moja żona. Odbywała się ona w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Stwierdziliśmy, że fajnie byłoby umieścić szachownicę na kasku. Ten znak to jest siła, to symbol lotnictwa, a to jest bojowość. Wiedziałem, że tym po części wygram w niektórymi, bo to taka forma rywalizacji psychicznej - twierdzi.

mp,PR1

sortuj
Skomentuj
liczba komentarzy: 3
 1. Gość (Nikoletta)
  2014-04-09 16:49
  Uwielbiam Stocha! Jest super! Kto się zgadza?
 2. Gość (przeciętny)
  2014-02-25 19:16
  Bez wzgledu na wynik i tak ...szacun!!!!
 3. Gość (Myszowata)
  2014-02-20 16:54
  Panie Kamilu - szacun