Polskie Radio
Section05
Skoki narciarskie

Polska firma zaprojektuje "największą skocznię świata". Obiekt w Harrachovie odzyska blask?

Firma Archigeum spod Bydgoszczy zaprojektuje największą skocznię narciarską na świecie, jaka ma powstać w czeskim Harrachovie - poinformowała "Gazeta Pomorska". Polska pracownia architektoniczna podpisała w tej sprawie umowę z lokalnymi władzami. Oprócz modernizacji skoczni mamuciej, Archigeum ma też zająć się kwestią mniejszych skoczni i tras biegowych. Obiekt w Harrachovie, na którym dawniej odbywały się zawody najwyższej rangi, od 2014 roku jest zamknięty. 
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie SPORT sporty zimowe

Małysz zakażony koronawirusem. "Ruszyły procedury"

- Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na COVID-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa - napisał na swoim Facebooku Adam Małysz. Były skoczek narciarski przebywa obecnie na kwarantannie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Adam Małysz koronawirus sporty zimowe Skoki narciarskie Koronawirus w Polsce

TYLKO U NAS Jarosław Mądry, czyli ostatni mohikanin stylu klasycznego w skokach narciarskich

Nasz bohater nazywa się jak wielki książę Rusi Kijowskiej, ale księciem skoków narciarskich nigdy nie został. Jarosław Mądry miał spory talent i był w czołówce polskich skoczków przełomu lat 80. i 90. Wielkich wyników nie osiągnął. Zapamiętany został za to jako ten, który jako ostatni skakał stylem klasycznym. M.in. o tym, ale też o swoim niełatwym życiu opowiedział w rozmowie z Andrzejem Grabowskim z Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe TYLKO U NAS Skoki narciarskie