Polskie Radio
Section05
Skoki narciarskie

PŚ w skokach: Zniszczoł tak w karierze jeszcze nie skoczył. Johansson w Niżnym Tagile niemal jak Kubacki na MŚ

W mroźnym Niżnym Tagile w Rosji natura pokazała swoje oblicze. Prowadzący na półmetku Niemiec Markus Eisenbichler oddał fatalny skok w drugiej serii. Z kolei Robert Johansson z 25. miejsca po 1. serii wskoczył na podium. Najlepszy w Polaków Aleksander Zniszczoł zajął 6. miejsce w konkursie. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2020/2021 sporty zimowe Maciej Kot

Trasy biegowe i Wielka Krokiew gotowe. Zakopane czeka na skoczków narciarskich

Codziennie rano i po południu około 200 sportowców trenuje na naśnieżonych trasach COS Zakopane. Gotowa jest także Wielka Krokiew, na której już od piątku pojawi się kadra polskich skoczków przygotowująca się do kolejnych międzynarodowych startów. Modernizacja systemu naśnieżania pozwoliła na ekspresowe tempo przygotowania obiektów. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2020/2021 Skoki narciarskie sporty zimowe Zakopane SPORT Biegi narciarskie

PŚ w skokach: niecodzienne kwalifikacje w Niżnym Tagile. Polacy powalczą w azjatyckiej części Rosji

Lider klasyfikacji generalnej Niemiec Markus Eisenbichler wygrał w Niżnym Tagile kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W zawodach zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. Awans do konkursu wywalczyło 48 zawodników, a nie pięćdziesięciu, jak przewiduje regulamin. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2020/2021 sporty zimowe Maciej Kot

PŚ w skokach: Kubacki na podium w Ruce. Granerud odleciał rywalom i zdetronizował Eisenbichlera

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym PŚ w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Triumfował Norweg Halvor Egner Granerud przed Niemcem Markusem Eisenbichlerem. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Kamil Stoch, który zajął siódme miejsce.
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2020/2021 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT Dawid Kubacki Kamil Stoch Piotr Żyła