Soczi 2014: snowboardowy slalom dla Austriaczki. Polki daleko

Artur Jaryczewski 22.02.2014
To pierwszy olimpijski krążek 26-letniej Austriaczki
To pierwszy olimpijski krążek 26-letniej Austriaczki, foto: PAP/EPA/JENS BUETTNER

Julia Dujmovits triumfowała w rywalizacji snowboardowego slalomu równoległego. Srebrny medal zdobyła Niemka Anke Karstens, a brązowy jej rodaczka Amelie Kober. Polki odpadły w kwalifikacjach.

Relacja z 15. dnia igrzysk w Soczi >>>

Rywalizacja kobiet na Krasnej Polanie dostarczyła sporo emocji. Dujmovits - brązowa medalista w Soczi w slalomie gigancie równoległym, po pierwszym finałowym przejeździe traciła do Karstens 0,72 sekundy. W drugiej próbie Austriaczka świetnie wystartowała, odrobiła straty i triumfowała na mecie.

W walce o brązowy medal Włoszka Corinna Boccacini po pierwszym przejeździe traciła do Kober 0,44 s. W drugiej próbie przewaga Niemki stopniała do 0,13 s. Jednak jechała ona z urazem ręki, a po przekroczeniu linii mety na jej twarzy widoczny był grymas bólu.

W kwalifikacjach odpadły obie reprezentantki Polski. Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane), w dwóch przejazdach osiągnęła czas 1.06,01 i zajęła 25. miejsce. Z kolei Król (KSF2 Dawidek Team) z czasem 1.07,42 została sklasyfikowana na 30. pozycji w stawce 32 zawodniczek.