Złoty wieczór! Pierwszy medal dla Polski [RELACJA Z 2. DNIA SOPOT 2014]

Paweł Słójkowski 08.03.2014
Kamila Lićwinko halową mistrzynią świata w skoku wzwyż
Kamila Lićwinko halową mistrzynią świata w skoku wzwyż, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Kamila Lićwinko zdobyła pierwszy medal dla Polski podczas 15. halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Sopocie. Polka w sobotę wygrała konkurs skoku wzwyż.

18:47 - Bieg na 60 metrów: trzeci półfinał wygrał Amerykanin Marvin Bracy (czas - 6.53). Dariusz Kuć na piątym miejscu

18:43 - Bieg na 60 metrów: drugi półfinał wygrał Femi Ogunode z Kataru (czas - 6.55)

18:41 - Skok o tyczce: Sobera w drugiej próbie zaliczył 5.55!

18:36 - Bieg na 60 metrów: pierwszy półfinał wygrał Jamajczyk Nesta Carter (czas - 6,50). Remigiusz Olszewski ostatni...

18:33 - Skok o tyczce: pierwsze problemy Polaków. Wojciechowski i Sobera nie pokonali 5,55 w pierwszej próbie

18:22 - 60 m ppł. kobiet: poniżej skład finału

18:15 - 60 m ppł. kobiet: drugi półfinał wygrała Amerykanka Nia Ali (czas - 7.88)

18:10 - 60 m ppł. kobiet: pierwszy półfinał wygrała Australijka Sally Pearson (czas - 7.81)

18:05 - Skok o tyczce: rozpoczął się finał mężczyzn! O medal walczą: Paweł Wojciechowski i Robert Sobera

18:03 - Problemy techniczne na starcie drugiego biegu eliminacyjnego męskich sztafet 4x400 m podczas halowym mistrzostw świata w Sopocie spowodowały niemałe zamieszanie . Bieg zatrzymano, gdy zawodnicy pokonali już 100 metrów. Czy Polacy skorzystali na tej sytuacji? Zapraszamy do obejrzenia filmu!

18:00 - Zaczynamy relację na żywo z sesji wieczornej!

13:00 - Kończymy relację z porannej sesji lekkoatletycznych mistrzostw świata w Sopocie. Drugi dzień z rzędu mogliśmy oglądać bardzo dobre występy Polaków, w szczególności sztafet 4x400. Panie i panowie pobiegli rewelacyjnie, torując sobie drogę do niedzielnych finałów. Trzeba przyznać, że mocno zaostrzyły nasz apetyt na medale.

Wrócimy do relacji przed godziną 18. Czekają nas wielki emocje i miejmy nadzieję, że zobaczymy pierwsze polskie podium podczas tej imprezy.

Szczególnie zapraszamy na relację ze skoku o tyczce panów, półfinały biegów na 60 metrów przez płotki, finał skoku wzwyż pań, skoku w dal panów i finał biegu na 400 metrów, w którym wystąpi Justyna Święty

Partyka o Lićwinko:Kamila ma szanse nawet na złoto

/Foto Olimpik/x-news

12:55 - Skok w dal: Teresa Dobija wskakuje do finału z 5. miejsca

12:43 - Skok w dal: Teresa Dobija skacze 6,62 metra w pierwszym skoku, co daje jej czwarte miejsce i wygląda na to, że uda się awansować do finału

12:35 - Sztafeta 4x400 metrów: kapitalny bieg Polek i jest finał! Co prawda panie dobiegły na trzecim miejscu, ale walczyły z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Perfekcyjne zmiany, wielka walka, żelazna konsekwencja i teraz już wielka radość przed finałem! 3:29:48 m, to trzeci czas ze wszystkich sztafet

Patrycja
Patrycja Wyciszkiewicz i Ewelina Ptak pokazały rewelacyjną formę w sztafecie 4x400 metrów. Foto: PAP/EPA/ADAM WARZAWA

12:25 - Sztafeta 4x400 metrów: za chwilę zobaczymy sztafetę pań. W pierwszym biegu wystartowały Brytyjki, Rumunki, Rosjanki i Włoszki. Pewnie wygrały Brytyjki z czasem 3:30:62 m. Polki staną przed trudnym zadaniem, bo ich przeciwniczkami będą Jamajki, Amerykanki i Nigeryjki.  Już za chwilę dowiemy się, czy stać je na awans do finału. Pobiegną w składzie: Ewelina Ptak, Patrycja Wyciszkiewicz , Joanna Linkiewicz i Małgorzata Hołub

12:11 - Sztafeta 4x400 metrów: "polski" bieg był dużo szybszy niż ten, przy którym było tyle zamieszania. Wygrali go Brytyjczycy, ale ostatecznie Polakom udało się awansować do finału z czasem 3:06.50. Brawo!

Kacper
Kacper Kozłowski i Patryk Dobek na pierwszej zmianie w sztafecie 4x400 metrów. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

12:05 - Sztafeta 4x400 metrów: sędziowie zaliczyli dużą wpadkę w drugim biegu, ogłosili falstart... po około 100 metrach od startu. Zawodnicy chyba nie do końca wiedzieli, co się w ogóle wydarzyło

11:50 - Sztafeta 4x400 metrów: kapitalna pierwsza zmiana Polaków, świetnie pobiegł pierwszy Kozłowski . Dobek dał się jednak wyprzedzić Amerykaninowi i Jamajczykowi. Krawczuk miał trochę problemów, ale poradził sobie z atakującym Ukraińcem. Amerykanie okazali się bezkonkurencyjni, Jamajczyk na ostatniej prostej obronił się przed atakiem Jakuba Krzewiny . Trzeba będzie poczekać, może uda się awansować do finału z czasem

11:45 - Sztafeta 4x400 metrów: Polacy pobiegną w składzie: Kacper Kozłowski , Patryk Dobek , Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina. Ich przeciwnikami będą biegacze z Ukrainy, USA, Hiszpanii, Ukrainy i Jamajki. Trudny bieg dla naszych lekkoatletów

11:35 - bieg na 1500 metrów: tymczasem na Twitterze... Amerykanin Will Leer straszy swoją pokaźną brodą. Dzisiaj zobaczymy, jak biegacz poradzi sobie na Ergo Arenie:

11:30 - Bieg na 60 metrów: czas na Annę Kiełbasińską . Czwarte miejsce Polki i najszybszy z dzisiejszych biegów. Wyrównany rekord życiowy - 7,31 s. Obie Polki awansowały do półfinałów!