Złoty wieczór! Pierwszy medal dla Polski [RELACJA Z 2. DNIA SOPOT 2014]

Paweł Słójkowski 08.03.2014
Kamila Lićwinko halową mistrzynią świata w skoku wzwyż
Kamila Lićwinko halową mistrzynią świata w skoku wzwyż, foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Kamila Lićwinko zdobyła pierwszy medal dla Polski podczas 15. halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Sopocie. Polka w sobotę wygrała konkurs skoku wzwyż.

11:15 - Bieg na 60 metrów: Marta Jeschke w czwartym biegu z czwartym miejscem, silna konkurencja. Wygrywa Tianna Bartoletta. Może być miejsce w serii półfinałowej, czas Polki to 7,33 s, zobaczymy, czy to wystarczy. "Startowałam tutaj z myślą o pobiciu rekordu życiowego, chciałabym jeszcze wystąpić tutaj u siebie, polska publiczność bardzo podniosła mnie na duchu" - powiedziała po biegu Polka

11:00 - Trójskok: Karol Hoffmann przyznał w wywiadzie dla TVP Sport, że chce o tych kwalifikacjach jak najszybciej zapomnieć, ale cieszy się, że kibice w Sopocie będą mieli szansę na to, żeby zobaczyć go w finale imprezy. Powiedział tez, że nie był wystarczająco zmobilizowany do skoków

Karol
Karol Hoffmann w kwalifikacjach trójskoku. Foto: PAP/EPA/RADEK PIETRUSZKA

10:57 - Bieg na 60 metrów: w drugim biegu pobiegła Shelly-Ann Fraser-Pryce, jedna z faworytek i największych gwiazd tej imprezy. Wygrała pewnie, ale nie pokazała pełni swoich możliwości. Czas 7,13 s, ale widać było, że miała wielką przewagę i odpuściła końcówkę biegu. Wielkie możliwości Jamajki, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W pierwszym biegu wygrała Brytyjka Asha Philips z wynikiem 7,18

Trudno jest sfotografować Jamajkę w trakcie biegu:

Fraser-Pryce
Fraser-Pryce wbiega do półfinału 60 metrów kobiet. Foto: PAP/EPA/KERIM OKTEN

10:50 - Bieg na 60 metrów: zaczynają się kwalifikacje pań, zobaczymy dwie reprezentantki Polski, Martę Jeschke i Annę Kiełbasińską

10:45 - Trójskok: Hoffmann poprawia się nieznacznie. 16.37 m, wciąż ma problemy z tym, żeby trafić w belkę w pierwszym etapie skoku. Polak zajmie w kwalifikacjach minimum 7. miejsce, jest już w finale konkursu

10:40 - Bieg na 60 m przez płotki: w ostatnim biegu wygrał Brytyjczyk Andrew Pozzi, który czasem 7,56 s ustanowił swój nowy rekord życiowy

10:34 - Bieg na 60 m przez płotki: Amerykanin Dominic Berger wygrał w drugim biegu z czasem 7,61, Dominik Bochenek dobiegł na trzecim miejscu w swoim biegu i awansował bezpośrednio do półfinału z czasem 7,69 s. Wygrał Amerykanin Sharman z wynikiem 7,59 s. "W tym biegu było kilka błędów, ale teraz liczę na półfinał, odczuwałem lekkie bólowe niedogodności, ale jestem pozytywnie nastawiony na dalszą walkę" - powiedział zaraz po swoim starcie reporterowi TVP Sport

Damian
Damian Bochenek awansował do półfinału w biegu na 60 metrów przez płotki. Foto:PAP/EPA/ADAM WARZAWA

10:30 - Trójskok: Polak poprawia swój skok i uzyskał odległość 16,31, która pozwoliła mu znaleźć się na 5. miejscu. Na tę chwilę byłaby kwalifikacja

10:20 - Trójskok: Hoffmann skoczył 16,09 i na tę chwilę jest na 9. pozycji. Musi poprawić swój skok w kolejnej próbie Jak na razie nikt nie uzyskał minimum kwalifikacyjnego

10:15 - Bieg na 60 m przez płotki: w pierwszym biegu wygrał Francuz 7,56. Przy pierwszej przeszkodzie przewrócił się Portugalczyk Dabo i odniósł przy tym kontuzję. Dominik Bochenek wystąpi w trzecim biegu