Polskie Radio
Section05

Tomasz Majewski

Tomasz Majewski – złoty kulomiot, który wolał książki od sportu  

Tomasz Majewski jest jedynym dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim w pchnięciu kulą. Jest też jednym z nielicznych kulomiotów na świecie, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego. Jednak w młodości nic nie zapowiadało sukcesów sportowych: unikał lekcji WF i wolał czytać książki, a nawet samemu pisać opowiadania.
Zobacz więcej na temat:  Pekin igrzyska olimpijskie STYL ŻYCIA Norbert Michalak Trójka

70. Memoriał Janusza Kusocińskiego już w maju. "Pierwszy ważny sprawdzian"

Lekkoatletyczna wiosna rozpocznie się w Polsce 18 maja podczas jubileuszowego 70. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. – To będzie pierwszy ważny sprawdzian naszych lekkoatletów w kraju w sezonie olimpijskim, zatem emocji nie zabraknie – mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i szef misji olimpijskiej na Paryż Tomasz Majewski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Janusz Kusociński bieg 100 m Bieg 400m Skok o tyczce Pchnięcie kulą Rzut młotem Rzut oszczepem Piotr Lisek Paweł Fajdek

TYLKO U NAS Ceremonia otwarcia bez Rosjan. "To ma się odbyć cicho"

Rada Wykonawcza Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zdecydowała na posiedzeniu w Lozannie, że rosyjscy i białoruscy sportowcy, którzy otrzymają prawo występu na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu, nie będą mogli wziąć udziału w ceremonii otwarcia. - Parada jest dynamiczna i, jeśli sprytnie by to "ograno" telewizyjnie, udział Rosjan i Białorusinów mógłby być praktycznie niewidoczny dla widzów - powiedział dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska inne dyscypliny MKOl polecane przez redakcję Paryż 2024

TOKIO 2020 Kusznierewicz i Majewski podsumowują Igrzyska Olimpijskie w Tokio [TYLKO U NAS]

Sport stał się bardziej zawodowy i profesjonalny. To się pozmieniało, przez 20 lat zauważyłem ogromną różnicę - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski w żeglarstwie z Atlanty. - Mamy największy sukces w historii, najlepszy występ na Igrzyskach, ale z drugiej strony będziemy teraz bardzo ciężko pracować, żeby ten sukces spróbować utrzymać - oceniał Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT igrzyska olimpijskie Mateusz Drozda Mateusz Kusznierewicz Tokio 2020 igrzyska

TYLKO U NAS Igrzyska w 2021. "Nie jest to dobra wiadomość dla Polski"

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w porozumieniu z premierem Japonii Shinzo Abe podjął decyzję o przełożeniu igrzysk w Tokio na 2021 rok. - Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla całego polskiego sportu - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, a obecnie wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tokio 2020 Lekkoatletyka koronawirus igrzyska olimpijskie opinie TYLKO U NAS

TYLKO U NAS PZLA ugasi pożar? "Spróbujemy wyprostować tę sytuację"

Po decyzji trenera Tomasza Lewandowskiego o niepodpisywaniu nowej umowy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, czołowi polscy biegacze, w tym Marcin Lewandowski i Adam Kszczot pozostali bez trenera na nieco ponad pół roku przed startem igrzysk w Tokio. - Spróbujemy wyprostować tę sytuację po powrocie zawodników z obozu - zapewnił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wiceprezes PZLA Tomasz Majewski. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Tokio 2020 Adam Kszczot Marcin Lewandowski