Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

Playlista

Harrison Ford i Ryan Gosling podczas pokazu Blade Runner 2049
Harrison Ford i Ryan Gosling podczas pokazu "Blade Runner 2049", foto: PAP / Will Oliver
30.11.2018

Adult Swim zapowiedział serial animowany w uniwersum "Blade Runnera"

Blok programowy szykuje prawdziwą bombę.

Adult Swim, blok podległy Cartoon Network, ogłosił właśnie, że rozpoczyna współpracę z Alcon Television Group i serwisem Crunchyroll w celu wyprodukowania nowej kreskówki osadzonej w świecie "Blade Runnera". Serial zatytułowany "Blade Runner - Black Lotus" będzie składać się z 13 odcinków. Akcja będzie toczyć się w roku 2032 i będą w niej brać udział postacie znane już z filmów.

"Pierwszy raz zobaczyłem "Blade Runnera" w wieku 11 lat i to był jeden z filmów, który poniekąd mnie ukształtował. Czerpanie z tego świata i odkrywanie go na nowo, to marzenie, które się spełnia" - powiedział dyrektor kreatywny Adult Swim, Jason DeMarco.

Czekamy na więcej informacji związanych z nową produkcją.


AŚ.

O Autorze:

Krytyk filmowy, kulturoznawca. Absolwent Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor i prowadzący czwartkowej audycji "Na cztery ręce" w radiowej Czwórce. Współpracuje z "Kinem", portalami "dwutygodnik.com", "filmweb.pl", "Fandor". Prowadził i współredagował "Aktualności Filmowe" w Canal+. Współautor książek "Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej" (red. Jakub Bożek) i "Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama" (red. Kuba Mikurda). Laureat Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka, nominowany do Nagrody PISF w kategorii "Krytyka filmowa". Wielbiciel Jeana-Luca Godarda, Joela i Ethana Coenów, Bruce'a Springsteena i Jona Stewarta. Fan Manchesteru United i angielskiego futbolu.