Polskie Radio
Section05
serial

Jego Wysokość w kryzysie. Książę Filip w serialu "The Crown"

Zmarłego 9 kwietnia 2021 księcia Filipa można było bliżej poznać dzięki serialowi "The Crown". Najpierw u boku Claire Foy grał go Matt Smith, potem wcielił się w niego Tobias Menzies w towarzystwie Olivii Colman. Dwaj aktorzy zmierzyli się z historią 30 lat życia księcia Filipa, które w "The Crown" pokazano jako okres burzliwych egzystencjalnych zmagań.
Zobacz więcej na temat:  The Crown książę Filip Wielka Brytania Elżbieta II królestwo serial netflix telewizja

Formuła 1: "Jazda o życie" - recenzja 3. sezonu serialu

Fani Formuły 1 przyzwyczaili się do tego, że równolegle ze startem sezonu wyścigowego ukazuje się nowy sezon serialu przedstawiającego kulisy tego sportu. Przed nami trzecia odsłona "Jazdy o życie", która jest pozycją obowiązkową dla każdego miłośnika motoryzacji - w szczególności sportów motorowych!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Formuła 1 Radio kierowców samochody motoryzacja wyścigi samochodowe serial netflix Moto sport ŚWIAT SPORT samochód FILM

"Fargo" powraca. Serial online, film na DVD

"Fargo" to przepełniony zjadliwym humorem thriller, w którym występuje prawdziwa plejada gwiazd. Premiera filmu odbyła się w 1996 roku, teraz powraca na DVD. - Fargo to jeden z najsłynniejszych i najbardziej reprezentatywnych filmów braci Coen - mówi Błażej Hrapkowicz. W filmie twórcy korzystają z pewnej satyry, wyolbrzymienia, z groteski także, co jest cechą charakterystyczną wielu ich filmów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka serial hobby Błażej Hrapkowicz FILM

Adamski o "Księciu w Nowym Jorku 2": różnica ciężaru treści w porównaniu z 1. częścią

- Pierwszy film był nie tylko komedią, ale to była komedia z kategorią "R", czyli dla widzów dorosłych, z bardzo ostrym łamaniem pewnych norm poprawności politycznej (...). Ten film to już jest PG-13, czyli dla nastolatków, to już jest film bez tego bagażu łamania poprawności politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, komentując film "Książę w Nowym Jorku 2". Współgospodarzem audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowych" był Piotr Gociek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM serial kino Piotr Gociek Łukasz Adamski