Section01 - menu
Section08 - artykułowa

Iza Kuna

Polskie Radio
Paweł Kurek 05.09.2014
Iza Kuna
Iza Kuna, foto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

Aktorka teatralna i filmowa, pisarka, blogerka. Występuje m.in. w Teatrze Narodowym i Teatrze Polskim w Warszawie. Rola Łucji w spektaklu Teatru Telewizji "Łucja i jej dzieci" przyniosła jej nagrodę Grand Prix dla najlepszej aktorki, podczas Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie.

Iza Kuna w 2010 i 2013 roku była nominowana do Orłów za role w "Drogówce” i "33 scenach z życia”. Zagrała m.in. w spektaklach: "Mateczka" Stanisława Różewicza, "Archiwista" Andrzeja Trzosa Rastawieckiego "Na koniec świata" Magdaleny Łazarkiewicz, "Ciało" Saramonowicza i Koneckiego, "Teraz ja" Ani Jadowskiej.

Na ekranie wystąpiła w wielu produkcjach filmowych. Najważniejsze z nich to: "Drogówka”, "33 sceny z życia”, "Ekstradycja 2", "Historie miłosne", "Dług", "Torowisko", "Tango z aniołem", "Pope John Paul II", "Lejdis". Iza Kuna obdarzona jest również talentem pisarskim.

Jej scenariusz "Czwarta godzina” został wyróżniony Nagrodą Hartley Merrill jako Najlepszy Scenariusz Filmu Sensacyjnego. W 2010 roku zadebiutowała jako pisarka książką "Klara”, która spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Na jej podstawie powstał spektakl w Teatrze 14 Powszechnym.

(materiały promocyjne, pkur)