Polskie Radio
Section05
iza kuna

Serial inspirowany książką Katarzyny Bondy. Nowa gratka dla fanów kryminałów

Prawdziwa gratka dla fanów kryminałów i twórczości Katarzyny Bondy. Serial zainspirowany książką autorki wchodzi do oferty jednej z platform streamingowych. Produkcja zatytułowana "Morderczynie" będzie liczyła sześć odcinków. O serialu w audycji "Trójka pod księżycem" opowiadali aktorka Iza Kuna oraz reżyser Kristoffer Rus.
Zobacz więcej na temat:  Trójka iza kuna Katarzyna Cygler serial kryminał

Nowy "Znachor" – kolejna ekranizacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza

"Znachor" należy do najpopularniejszych dzieł w historii polskiej literatury: był chętnie czytany od momentu ukazania się drukiem w 1937 roku. Dramatyczne losy profesora Wilczura dotychczas były przenoszone na ekran dwa razy: w 1937 roku i w 1982. Najnowsza, trzecia wersja ekranowa miała premierę 27 września 2023 roku w popularnym serwisie streamingowym.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM ekranizacja Tadeusz Dołęga-Mostowicz Jerzy Hoffman iza kuna literatura Bartosz Bielecki Dawid Muszyński Znachor Leszek Lichota Michał Żołądkowski Trójka

"PolandJa" na ekranach kin. "To film o nas"

Do polskich kin w piątek weszła nowa polska komedia "PolandJa". To opowieść o współczesnych Polakach potraktowana z przymrużeniem oka. Na ekranie plejada gwiazd: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Borys Szyc, Ewa Błaszczyk i Marek Bukowski. Joanna Sławińska rozmawiała z twórcami filmu, w tym w reżyserem obrazu Cyprianem Olenckim. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Radziwiłowicz iza kuna kino Borys Szyc Ewa Błaszczyk Joanna Sławińska film polski