Section01 - menu
Section03 - patronat
Audycje
Section16

Kajakiem przez Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" na Podlasiu

W podróży przez Polskę kolejny przystanek wypadł nam na Podlasiu. Patryk Bedliński odwiedził niewielką wieś Maćkowa, nieopodal Sejn. Reporter "Lata z Radiem" rozmawiał tam ze swoimi gośćmi o cieszących się ogromną popularnością spływach Czarną Hańczą.

Śląska kuchnia w przyśpiewkach. "Lato z Radiem" w Tychach

Gryfne dziołchy raz w tygodniu spotykają się by... poklachać. Mówiąc prościej, piękne kobiety raz w tygodniu spotykają się, by pogadać. Między rozmowami wymieniają się przepisami, a Małgorzata Raducha nie mogła przepuścić okazji, by z tych przepisów uszczknąć coś dla siebie.

Wszystko z ziemniaka. "Lato z Radiem" na Ziemi Łódzkiej

Barszcz z ziemniakami na śniadanie, zalewajka na obiad, a na kolację... ziemniaki z barszczem. To menu mieszkańców Nowej Gadki koło Pabianic, na Ziemi Łódzkiej. Małgorzata Raducha powraca na kulinarną trasę "Lata z Radiem".

Krypta Mistrzów i największa w Europie latryna. "Lato z Radiem" w Kwidzynie

To tu przyjeżdżają turyści z Polski i wielu innych państw, żeby zobaczyć największy wychodek w Europie, to tu w krypcie pochowano trzech wielkich mistrzów krzyżackich, tu św. Dorota dała się zamurować żywcem w pustelni. Stąd pochodzą znakomite przetwory i szkolne zeszyty. "Lato z Radiem" gości w Kwidzynie.