Matysiakowie

Edward Klimczuk

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2023 00:00
Wcześniej dozorca kamienicy przy Dobrej w Warszawie. Posadę tę uzyskał dzięki wstawiennictwu swojej siostry - Janiny Krzysztoniowej, której, zmarły w 1997, mąż przez ponad 30 lat sprawował obowiązki gospodarza domu. Były mąż Loli Pojemnickiej. Dorywczo pracował na budowach i nie stronił od alkoholu. Wyjechał w poszukiwaniu pracy do Niemiec, gdzie pracował jako budowlaniec. Ostatnio wrócił do Warszawy. Pracuje na budowach dużych inwestycji deweloperskich. Mieszka na Dobrej, w mieszkaniu, które wynajmują mu Kasia i Tomek Piekarscy.
Marek Siudym
Marek SiudymFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Marek Siudym - aktor filmowy, teatralny i kabaretowy, specjalizujący się w rolach komediowych i charakterystycznych. Ma także na swoim koncie kilka pierwszoplanowych ról dramatycznych. Absolwent warszawskiej PWST w 1974 r. Debiutował na deskach Teatru Rozmaitości w 1975 r. Z Rozmaitościami związany był do 1985 r. W latach 1981-1990 był aktorem Teatru Komedia, a potem Teatru Kwadrat w Warszawie. 


W 1974 r. współtworzyła grupę kabaretową KUR, która występowała na deskach Studenckiego Teatru Satyryków w ostatnim roku jego funkcjonowania. Następnie przez kilkanaście lat był aktorem Kabaretu Olgi Lipińskiej, gdzie występował pod własnym nazwiskiem.

W swoim dorobku filmowym ma kilka ról charakterystycznych i drugoplanowych w serialach telewizyjnych i filmach pełnometrażowych m.in.: "Przepraszam, czy tu biją?", "Miś", "Konopielka", "Życie Kamila Kuranta", "Zmiennicy", "Dom", "Złopotopolscy".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak