Matysiakowie

Michał Morawski

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 00:00
Bratanek Doroty Matysiakowej, syn Zenka i Anki, absolwent informatyki UAM w Poznaniu (zajmuje się systemami zabezpieczeń bankowych).
Marcin Hycnar-min.JPG
Marcin Hycnar-min.JPGFoto: pr

W 2008 r. przeniósł się do Warszawy i zamieszkał na Muranowie w mieszkaniu po cioci Karolinie. Rozpoczął pracę w Narodowym Banku Polskim jako informatyk. Jego żoną jest Małgosia Morawska z którą ma córkę Helenkę (ur. 2015 r.) Małgosia ma jeszcze syna Maćka (ur. 2008 r.) z poprzedniego związku. Obecnie coraz bardziej ciąży mu praca w banku i chciałby założyć własną firmę świadczącą usługi komputerowe. Dostał już kilka zleceń, ale ze względu na pandemię i studia zaoczne Małgosi ciągle wstrzymuje się z ostatecznym odejściem z banku. W 2021 r. umarł nagle jego ojciec Zenek i Michał musiał poświęcić więcej czasu swojej mamie Ance, która mieszkała w Poznaniu. Jest z nią bardzo mocno związany i uzależniony emocjonalnie. Uznaje, że najlepszym wyjściem byłaby jej przeprowadzka do Warszawy i tak też się staje. Jego mama i jego żona niezbyt się lubią. A nadopiekuńcza Anka Morawska wtrąca się w ich życie rodzinne. W końcu jego mama przenosi się do Warszawy, gdzie kupuje nieduże mieszkanie w pobliżu. Chce się czuć potrzebna i być blisko jego rodziny.

Marcin Hycnar – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie w 2006 r. Od dzieciństwa występuje w teatrze. W wieku 12 lat zagrał Małego Księcia w sztuce A. Saint-Exupery’ego. Związany z teatrami: im. L. Solskiego w Tarnowie (Chłopiec w "Antygonie" Sofoklesa w reż. I. Janiszewskiego), a potem z Teatrem Narodowym w Warszawie. Zagrał tu m. in. Telemacha w "Odysei" Homera, Fuks w „Kosmosie” W. Gombrowicza, Plazmonika w „Bezimiennym dziele” S. I.

Witkiewicza, Katuriana w „Poduszycielu” M. McDonagha, Gustawa w „Ślubach panieńskich” A. Fredry, Marka w „Mroku” M. Bielańskiego, Posłańca w „Wiele hałasu o nic”. 


W 2006 roku otrzymał główną nagrodę aktorską za rolę w przedstawieniu "Bezimienne dzieło" S. I. Witkiewicza w reżyserii J. Englerta na Festiwal Szkół Teatralnych "Istropolitana Project" w Bratysławie oraz nagrodę ZASP dla najlepszego aktora roku za rolę Fuksa w przedstawieniu "Kosmos" wg W. Gombrowicza w reżyserii J, Jarockiego w Teatrze Narodowym w Warszawie. Aktor otrzymał ponadto Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2008 r. uhonorowanym Feliksem Warszawskim dla najlepszego aktora sezonu 2007/2008 za rolę Marka w „Mroku”. Aktor bierze udział w przedstawieniach Teatru Telewizji.

Pojawił się w "Pamiętniku z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego w reż. M. Zmarz-Koczanowicz (2004). W 2008 roku zagrał młodego Jerzego Pawłowskiego w spektaklu "Kryptonim GRACZ" A. Lipiec-Wróblewskiej, w reżyserii autorki. W 2005 roku zagrał w kilku odcinkach serialu "Boża podszewka (cz. 2)"

Od 2007 r. wciela się w przebojowego Pawła Zwoleńskiego w serialu "Barwy szczęścia". Na dużym ekranie zadebiutował w 2007 roku rolą sanitariusza Mariusza w nagrodzonym dramacie "Ogród Luizy" Macieja Wojtyszki. W 2008 r. wystąpił w obrazie Macieja Pieprzycy "Drzazgi". Od czterech lat nieprzerwanie bierze udział w nagranich słuchowisk dla dorosłych i dla dzieci w Teatrze Polskiego Radia. Od października 2008 r. kreuje postać Michała Morawskiego, bratanka Doroty Matysiakowej, w powieści radiowej „Matysiakowie”.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak