Pekin 2015

Pekin 2015: Anna Kiełbasińska awansowała do półfinału biegu na 200 m

26.08.2015 17:37
Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) awansowała do czwartkowego półfinału biegu na 200 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie. W swej serii była czwarta wynikiem 22,95, który uplasował ją na 15. pozycji w gronie 49 startujących w eliminacjach zawodniczek.
Anna Kiełbasińska po biegu eliminacyjnym na 200 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie
Anna Kiełbasińska po biegu eliminacyjnym na 200 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w PekinieFoto: PAP/Adam Warżawa
Posłuchaj
00'22 Anna Kiełbasińska nie ukrywała zadowolenia z awansu do półfinału (IAR)
więcej
Audio

- Cel osiągnięty i bardzo się cieszę. Walczę tutaj od paru dni z przeziębieniem. To jednak dobry znak, bo zawsze jak organizm jest w formie, to traci odporność. Z drugiej strony bałam się, że będę trochę osłabiona, ale wyszło całkiem nieźle. Nie wiem na co mnie jeszcze stać, bo wiele zależy od dyspozycji dnia - powiedziała mistrzyni Polski.

Najszybciej dystans w środę pokonała brytyjska sprinterka Dina Asher-Smith w 22,22, zwyciężczyni siódmej serii, w której biegła 25-letnia warszawianka.

Kiełbasińska uspokoiła także, że do zdrowia wraca Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław).

- Zaczęła reagować na antybiotyk, więc powoli się to normuje. Już na treningu wygląda nieźle, więc prawdopodobnie pobiegniemy w sztafecie w składzie sprinterek. Wiara i nadzieja do nas wraca - przyznała zawodniczka Łukasza Modelskiego.

ps

Zobacz więcej na temat: Lekkoatletyka Pekin 2015
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pekin 2015: Włodarczyk w finale. Kszczot odebrał medal, Bolt wolniejszy od Gatlina

26.08.2015 15:36
W piątym dniu mistrzostw świata w Pekinie reprezentanci Polski nie wystartowali w żadnym z finałów. W "Ptasim Gnieździe" oglądaliśmy jednak zaciętą rywalizację. Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją.
Adam Kszczot (z lewej), David Rudisha (w środku) i Amel Tuka - czyli odpowiednio srebrny, złoty i brązowy medalista w biegu na 800 m
Adam Kszczot (z lewej), David Rudisha (w środku) i Amel Tuka - czyli odpowiednio srebrny, złoty i brązowy medalista w biegu na 800 mFoto: EPA/WU HONG
Posłuchaj
00'18 Tomasz Gorazdowski o porannych eliminacjach i startach reprezentantów Polski w piątym dniu mistrzostw świata w Pekinie (Zapraszamy do Trójki - ranek)
01'32 Cezary Gurjew i Rafał Bała o porannych eliminacjach i startach reprezentantów Polski w piątym dniu mistrzostw świata w Pekinie (Jedynka)
00'51 Cezary Gurjew komentuje zmagania lekkoatletów w piątym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie (Jedynka) cz.1
00'35 Cezary Gurjew komentuje zmagania lekkoatletów w piątym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie (Jedynka) cz.2
00'45 Cezary Gurjew komentuje zmagania lekkoatletów w piątym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie (Jedynka) cz.3
00'44 Cezary Gurjew komentuje zmagania lekkoatletów w piątym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie (Jedynka) cz.4
04'45 Tomasz Gorazdowski podsumowuje środę zmagań lekkoatletów na mistrzostwach świata w Pekinie (PR3)
więcej

15.30 - Dziękujemy za śledzenie naszej dzisiejszej relacji. Jutro emocje sięgną zenitu, bo w finale - początek godzina 13.00 - wystąpi Anita Włodarczyk.

15.29 - W finale biegu na 400 m mieliśmy małą sensację. Wygrywa zawodnik z RPA Wayde van Niekerk.

15.20 - Panie podzieliły się medalami w skoku o tyczce.

15.05 - Kenijka Jepkemoi wygrywa bieg na 3 000 m.

Wyniki:

15.00 - Panie rozpoczęły bieg finałowy na 3 000 metrów z przeszkodami.

14.50 - Usain Bolt z czasem 19,95 sek zameldował się w finale 200 m. A więc wynik gorszy od Gatlina, który uzyskał czas 19,87 sek.

14.40 - Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek wrócili do kraju z mistrzostw świata w Pekinie. Polscy tyczkarze wywalczyli w Chinach brązowe medale. Na lotnisku w Warszawie naszych lekkoatletów powitali dziennikarze i rodzina. Zawodnicy zapewniali, że po Pekinie nie poruszali się taksówkami nawiązując do informacji o złotym medaliście mistrzostw w Pekinie Pawle Fajdku. Fajdek, złoty medal i taksówka. Polski mistrz wyjaśnia zamieszanie


Żródło/Agencja TVN/x-news

14.39 - Justin Gatlin z czasem 19,87 sek pewnie wygrywa swój bieg półfinałowy na 200 m i melduje się w finale.

14.35 - Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) poinformowało, że w organizmach dwóch kenijskich biegaczek startujących w mistrzostwach świata w Pekinie, wykryto zabronione środki. W poniedziałek 29-letnia Joyce Zakary była druga w swej serii eliminacyjnej na 400 m. Wynikiem 50,71 poprawiła rekord kraju. W półfinale jednak już nie wystąpiła.

Natomiast 21-letnia Koki Manunga rywalizowała na dystansie 400 m przez płotki, ale odpadła w kwalifikacjach, zajmując w swej serii szóste miejsce.

Badania obu zawodniczek przeprowadzono w hotelu 20 i 21 sierpnia, jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw.

14.27 - Przed nami biegi półfinałowe na 200 metrów panów. W biegu numer dwa Justin Gatlin, w trzecim Usain Bolt.

14.20 - Kenijczyk Julius Yego mistrzem świata w rzucie oszczepem. Wynik 92,72 to trzeci w historii, najlepszy rezultat w tej konkurencji. Rekord świata od 1996 roku należy do Czecha Jana Żeleznego 98.48.

Wyniki:

14.10 - Czeszka Zuzana Hejnova, jako pierwsza w historii obroniła tytuł mistrzyni świata na 400 m ppł.

Wyniki:

14.05 - Przed nami finał biegu na 400 m przez płotki pań.

14.00 - Tymczasem taki błąd popełniła Veronica Campbell Brown - zaczęła na torze czwartym skończyła na piątym.

13.58 - Ania Kiełbasińska czwarta w swoim biegu eliminacyjnym na 200 m, najszybszym ze wszystkich. Polka ma najlepszy czas 22,95 sek, ze wszystkich zawodniczek które dotarły do mety na czwartym miejscu, więc awansuje do półfinału.

Ania Kiełbasińska PAP/Adam Warżawa

13.48 - Julius Yego z Kenii posłał oszczep na odległość 92,72 m i prowadzi w konkursie. Kenijczyk jako jedyny na razie przekroczył granicę 90. metrów i wiele wskazuje, że może to być dzisiaj najlepszy wynik. 26-letni Yego na poprzednich mistrzostwach w Moskwie był czwarty.

13.20 - Trwają biegi eliminacyjne 200 m pań. W półfinałach pobiegną po trzy najlepsze z siedmiu biegów eliminacyjnych i trzy z czasami. W biegu numer siedem zobaczymy Annę Kiełbasińską.

13.05 - Na stadionie zaprezentowali się zawodnicy, którzy wystartują w finale konkursu rzutu oszczepem.

12.55 - W Pekinie zaczyna się sesja wieczorna. Adam Kszczot dopiero dzisiaj, podczas oficjalnej dekoracji w "Ptasim Gnieździe" odebrał srebrny medal za bieg na 800m.

12.10 - Mistrzostwa świata w Pekinie odbywają się w cieniu niedawno ujawnionej afery dopingowej. W stolicy Chin dużo się o tym mówi, ale na razie nie słychać o działaniach IAAF. Polscy lekkoatleci są jednomyślni i radykalni - ci, co biorą to oszuści i powinni iść do więzienia.

Sofia Ennaoui i Joanna Jóźwik Sofia Ennaoui i Joanna Jóźwik/ fot. Rafał Bała


Lekkoatletyka to "królowa sportu", ale ostatnio przeżywa trudne momenty. Fakty, jakie ujawniła niemiecka stacja ARD, były szokujące. Z materiałów wynika, że na dopingu jest lub było wielu medalistów mistrzostw świata i ostatnich igrzysk w Londynie. Federacja wprawdzie obiecała wyjaśnienie sprawy, ale na razie na słowach się skończyło.

11.55 - Co nas dzisiaj czeka w Pekinie? Na żółto oznaczyliśmy finał:

11.30 - Reprezentacja Polski, po czterech dniach rywalizacji, w klasyfikacji medalowej zajmuje siódme miejsce. W klasyfikacji punktowej jest jeszcze lepiej.

11.00 - Przypominamy, że w Pekinie obecni są dziennikarze Polskiego Radia - Cezary Gurjew i Rafał Bała z radiowej Jedynki i Tomasz Gorazdowski z Trójki, którzy na naszych antenach przekazują relacje z wydarzeń w "Ptasim Gnieździe". Tomasz Gorazdowski w swoich felietonach także opisuje to, co się dzieje poza stadionem. Wszystkie relacje łatwo można znaleźć w naszym serwisie PEKIN 2015

Czytaj więcej
Gurjew Bała Gorazdowski - Pekin 1200 F.jpg
Polskie Radio na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie

10.16 - Artur Noga awansował do półfinału w bardzo nerwowe atmosferze. Zanim wystartował bieg Polaka, bieżnię musiało opuścić dwóch sprinterów którzy z powodu falstartu zostali zdyskwalifikowani. O ile Czech Svoboda szybko pogodził się z losem, to Amerykanin Ronnie Ash długo sprzeciwiał się decyzji sędziów i nie chciał opuścić stadionu.

10.15 - Artur Noga (SKLA Sopot) czasem 13,49 był czwarty w swojej serii eliminacyjnej i awansował do półfinału rywalizacji w biegu na 110 m przez płotki.

Czytaj więcej
Artur Noga 1200.jpg
Artur Noga pobiegnie w półfinale 110 m ppł. "Szykuje się rzeź"

10.12 - Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice) i Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) awansowały do półfinału rywalizacji w biegu na 800 m.

Czytaj więcej
Joanna Jóźwik 1200.jpg
Ennaoui i Jóźwik awansowały do półfinału 800 m. Kszczot natchnieniem

10.11 - Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) uzyskując 75,01 m w pierwszej próbie eliminacji zapewniła sobie udział w czwartkowym finale konkursu rzutu młotem.

Czytaj więcej
Anita Włodarczyk 1200.jpg
Anita Włodarczyk w kwadrans awansowała do finału. Plan na finał? "Jak zwykle"

10.10 - W porannej sesji na stadionie w Pekinie wystąpiła szóstka reprezentantów Polski. Trzem paniom i jednemu panu udało się awansować do kolejnego etapu rywalizacji.

10.00 - Witami i zapraszamy do śledzenia kolejnej relacji z mistrzostw świata w Pekinie.

Aneta Hołówek, PolskieRadio.pl

Zobacz więcej na temat: Lekkoatletyka Pekin 2015