Narodowe Czytanie 2015

Bartłomiej Topa

02.09.2015 15:33
Niezwykle charakterystyczny aktor filmowy i serialowy, jeden z ulubionych aktorów Wojciecha Smarzowskiego.
Bartłomiej Topa
Bartłomiej TopaFoto: fot. Maciej Rutkowski

Każdorazowo jego kreacje stają się prawdziwymi perełkami, długo dyskutowanymi po premierach, niezależnie od tego, czy jest to rola pierwszoplanowa, czy epizod.
Był nominowany do Złotych Kaczek 2011 i 2012 w kategorii Najlepszy aktor za filmy „Proste pragnienia” i „Prosta historia o miłości”.

Jest laureatem dwóch Orłów Polskiej Akademii Filmowej za film „Wesele”, w kategoriach Najlepszy aktor i Nagroda publiczności. Otrzymał cztery statuetki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Zdobył Wyróżnienie Specjalne Jury Konkursu Festiwalu Filmów w Karlovych Varach.

Gra w najgłośniejszych tytułach polskiego przemysłu filmowego („Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka” i „Dom zły” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego czy „Kebab i horoskop” w reżyserii Grzegorza Jaroszuka) i w serialach fabularnych z najwyższej półki (takich jak „Wataha” produkowana dla HBO).

W 2012 roku wziął udział w odważnej, viralowej kampanii "Autyzm wprowadza ludzi w błąd" Fundacji SYNAPSIS, która miała na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na problem osób chorujących na autyzm.

Zobacz więcej na temat: Bartłomiej Topa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak