X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Narodowe Czytanie 2015

Paweł Królikowski

02.09.2015 16:48
Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów o najmocniej ugruntowanej pozycji na polskiej scenie.
Komiczna opowieść Krótkie panowanie Pepina IV (1957) ponownie ukazuje się po polsku w tłumaczeniu Danuty Dowjat i Anny Marii Nowak. W  Lekturach Jedynki książkę Johna Steinbecka czyta Paweł Królikowski
Komiczna opowieść "Krótkie panowanie Pepina IV" (1957) ponownie ukazuje się po polsku w tłumaczeniu Danuty Dowjat i Anny Marii Nowak. W "Lekturach Jedynki" książkę Johna Steinbecka czyta Paweł KrólikowskiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Po raz pierwszy pojawił się w filmie dla dzieci i młodzieży „Dzień kolibra” (1984), który został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago.

Jego kariera z impetem wystartowała po rolach w serialach „Czwarta władza” i „PitBull”.
Później, w 2007 roku otrzymał statuetkę „Melonika” Festiwalu Dobrego Humoru w kategorii „Najlepszy aktor komediowy” za rolę w serialu „Ranczo”.

Jest laureatem Sopot (Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry") Grand Prix za rolę w spektaklu telewizyjnym „W roli Boga”. Był też nominowany do Złotej Kaczki w 2011 roku w kategorii „Najlepszy aktor” za film „Trzy minuty. 21:37”.

Zobacz więcej na temat: Paweł Królikowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak