LONDON 2017

Lekkoatletyczne MŚ 2017: najgroźniejszy rywal nie zagrozi Polakom. Rekordzista świata w biegu na 800 metrów kontuzjowany

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 20:20
Kenijczyk David Rudisha nie wystąpi w rozpoczynających się 4 sierpnia w Londynie mistrzostwach świata. Obrońca tytułu i rekordzista globu w biegu na 800 m ma kontuzję mięśnia uda i wycofał się z rywalizacji. To dobra wiadomość dla Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota.
David Rudisha
David Rudisha Foto: Wikimedia Commons/Erik van Leeuwen/licencja GNU

"To była trudna decyzja, jestem zawiedziony i smutny" - napisał na Twitterze mistrz olimpijski z Londynu i Rio de Janeiro.

Rudisha jeszcze niedawno mówił, że jest w znacznie lepszej dyspozycji niż przed rokiem w Brazylii. W tym sezonie wystartował raz - 10 czerwca w Kingston i nie zaimponował dyspozycją. Zmierzono mu czas 1.44,90.

Do reprezentacji Kenii powołanych zostało jeszcze czterech innych lekkoatletów na dystansie 800 m. Jest wśród nich lider światowej listy wyników Emmanuel Korir - 1.43,10.

Do rywalizacji stanie też na pewno dwóch Polaków - Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) i wicemistrz świata Kszczot (RKS Łódź). Zgłoszony jest także Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów), ale na razie nie wiadomo, czy zdecyduje się na start na tym dystansie, czy skupi się na 1500 m.

bor

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak