LONDON 2017

Londyn 2017: największe gwiazdy MŚ w lekkoatletyce. Na nie będzie patrzył cały świat

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 07:30
Kogo zapamiętamy z mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Londynie? Sport.PolskieRadio.pl przedstawia zawodników z wielkimi szansami na medale i tych, którzy mogą zaskoczyć.
Usain Bolt (w środku)
Usain Bolt (w środku)Foto: Shutterstock

Usain Bolt - w tym sezonie nie zachwyca, ale to człowiek-instytucja "królowej sportu". Od 2008 roku nie przegrał na igrzyskach żadnego biegu (!), nie wyszły mu tylko MŚ w Daegu 2011), gdy popełnił falstart. W Londynie żegna się ze sportem. Rekordu raczej się nie spodziewajmy (pobiegnie na 100 metrów i w sztafecie), ale ten start na pewno zapamiętamy na zawsze.

Wayde van Niekerk - złoty medalista na 400 metrów z IO w Rio, gdy pobił 17-letni-letni rekord Michaela "kaczki" Johnsona. Biegacz z RPA w Londynie spróbuje też sięgnąć po medal na dystansie o połowę krótszym.

Nafissatou Thiam - siedmioboistka z Belgii. Po złoto w Rio sięgnęła jako 21-letnia studentka. teraz eksperci twierdzą, że będzie pierwszą kobietą, która złamie kosmiczną granicę siedmiu tysięcy punktów.

Luvo Manyonga - niezwykła historia lekkoatlety z RPA. Był mistrzem świata w skoku w dal w Daegu (2011), ale potem złapano go na zażywaniu metamfitaminy. Teraz typuje się go, że - jeśli przyjedzie w formie - może zostać pierwszym człowiekiem, który złamie barierę 9. metrów.

Czytaj więcej
stadionolimpijski 1200.jpg
Terminarz MŚ w Londynie i program startów Polaków

Kendra Harrison - płotkarka z USA nie przeszła krajowych eliminacji i nie pojechała na IO do Brazylii. Odbiła to sobie niesamowitym rekordem świata - 12,20 sekundy. W tym roku pobiegła już 12,28.

Caster Semenya - biologicznie jest mężczyzną, wiele kobiet (w tym nasza Joanna Jóźwik) krytykuje jej starty. Teraz chce zamknąć usta krytykom startując na ulubionym dystansie 800 metrów, ale tez i na 1,5 km.

Evan Jager - Amerykanin, który biega na 3 tysiące metrów z przeszkodami. Na IO w Rio był drugi, teraz chce złamać monopol Kenijczyków - od 1987 roku wszystkie (!) złota olimpijskie i MŚ trafiały do przeszkodowców z tego kraju.

I oczywiście Polacy. Niemiła niespodzianką będzie brak złota Anity Włodarczyk. Za niedane igrzyska będzie chciał się zrehabilitować Paweł Fajdek. Zaskoczyć powinni kulomioci - Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Kto jeszcze stanie na londyńskim podium?

kbc

Zobacz więcej na temat: Lekkoatletyka Londyn 2017
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak