LONDON 2017

Lekkoatletyczne MŚ 2017: popis zawodników RPA w skoku w dal

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 07:53
Luvo Manyonga z RPA zdobył w skoku w dal złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. W najlepszej próbie uzyskał 8,48 m. Wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro o cztery centymetry był lepszy od Amerykanina Jarriona Lawsona.
Luvo Manyonga
Luvo ManyongaFoto: PAP/EPA/DIEGO AZUBEL

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji z Londynu. Każdego dnia na olimpijskim stadionie będą wysłannicy Polskiego Radia - Cezary Gurjew, Rafał Bała i Tomasz Gorazdowski - dziennikarze będą przekazywali relacje w radiowej Jedynce i Trójce. Zapraszamy także do śledzenia serwisu Londyn 2017 na stronach portalu PolskieRadio.pl.

Czytaj dalej
stadion londyn 1200.jpg
Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Londynie w Polskim Radiu

26-letni Manyonga to mistrz świata juniorów z 2010 r. Olimpijskie złoto w Rio de Janeiro w ubiegłym roku przegrał zaledwie o centymetr (8,37) z Amerykaninem Jeffem Hendersonem, który w Londynie nie wszedł do finałowej "12".

W finale do ostatniej serii trwała zacięta walka między Manyongą, który najlepszy wynik uzyskał w drugiej próbie, a Lawsonem. Ten drugi w szóstym skoku uzyskał 8,44, ale nie zdołał wyprzedzić zawodnika z RPA. Na podium stanął też drugi reprezentant tego kraju Ruswahl Samaai - 8,32.

W finale zabrakło wicemistrza Polski Tomasza Jaszczuka (WLKS Nowe Iganie k. Siedlec), który w eliminacjach uzyskał 7,64 m, co dało mu 26. wynik w gronie 32 zawodników.

Medaliści skoku w dal:

1. Luvo Manyonga (RPA) 8,48
2. Jarrion Lawson (USA) 8,44
3. Ruswahl Samaai (RPA) 8,32

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak