LONDON 2017

Lekkoatletyczne MŚ 2017: czas podsumowań. "Drużyna jeszcze bardziej się wzmocni"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 22:50
Polska z dorobkiem 86 punktów uplasowała się na czwartym miejscu w klasyfikacji punktowej 16. lekkoatletycznych mistrzostw świata zakończonych w niedzielę w Londynie.
Audio
  • Podsumowanie lekkoatletycznych MŚ w Londynie w Kronice Sportowej (PR1)
Polki (od lewej): Małgorzata Hołub, Aleksandra Gaworska, Iga Baumgart i Justyna Święty, zdobyły brązowy medal w biegu sztafetowym 4x400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie
Polki (od lewej): Małgorzata Hołub, Aleksandra Gaworska, Iga Baumgart i Justyna Święty, zdobyły brązowy medal w biegu sztafetowym 4x400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w LondynieFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Polskie Radio relacjonowało najważniejsze wydarzenia z Londynu. Każdego dnia na olimpijskim stadionie byli nasi wysłannicy - Cezary Gurjew, Rafał Bała i Tomasz Gorazdowski - dziennikarze radiowej Jedynki i Trójki.

Z okazji imprezy powstał też serwis Londyn 2017 na stronach portalu PolskieRadio.pl.

Polacy zdobyli aż osiem krążków - dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe - dało Polsce ósme miejsce w tabeli medalowej. Pierwsze przypadło USA - 30 medali (10-11-9), drugie Kenii - 11 (5-2-4), a trzecie RPA - 6 (3-1-2).

Z biało-czerwonych na najwyższym stopniu podium stanęli w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz Paweł Fajdek. Trzecie miejsca w tej konkurencji zajmowali Malwina Kopron i Wojciech Nowicki.

Wicemistrzami świata zostali Adam Kszczot w biegu na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce. Natomiast brązowe krążki wywalczyli jeszcze Kamila Lićwinko w skoku wzwyż oraz kobieca sztafeta 4x400 m.

- Kolejne piękne mistrzostwa świata. Biało-czerwoni wywalczyli aż osiem krążków. W klasyfikacji medalowej ósme miejsce, ale jeśli liczyć tylko medale - to więcej w dorobku mieli tylko Amerykanie i Kenijczycy. Po raz pierwszy w historii polscy lekkoatleci wystąpili w 20 finałach mistrzostw świata - zachwalał polskich lekkoatletów wysłannik radiowej Jedynki na lekkoatletyczne MŚ - Cezary Gurjew.

- Chciałbym złożyć przede wszystkim gratulacje medalistom, a także zawodnikom, którzy punktowali. Cała drużyna bardzo dobrze się spisywała, bardzo mało było odpadających zawodników w eliminacjach, co cieszy w perspektywie igrzysk za trzy lata. Myślę, że ta waleczność drużyny jeszcze bardziej się wzmocni i będziemy się pokazywać z jak najlepszej strony - mówił z kolei prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski w rozmowie z Rafałem Bałą.

Więcej w podsumowaniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie w dźwięku z audycji Kronika Sportowa. W materiale - komentarze z zawodów, w których medale zdobywali Polacy, rozmowy z naszymi zawodnikami, a także z prezesem PZLA - Henrykiem Olszewskim.


man, PR1, PAP, PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak