X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
German Death Camps

Izraelska gazeta o "polskich komorach gazowych"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 10:00
Grafika na podstawie Wikimedia CommonsGraphics based on Wikimedia CommonsGrafik basiert auf Wikimedia Commons Grficos basados en Wikimedia Commons
Grafika na podstawie Wikimedia Commons/Graphics based on Wikimedia Commons/Grafik basiert auf Wikimedia Commons/ Gráficos basados en Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

"Jerusalem Post" w rubryce "opinie czytelników" opublikował pod koniec kwietnia 2015 roku artykuł Tala Harrisa, doktoranta Uniwersytetu Goethego we Frankfurcie poświęcony ludobójstwu, którego dopuścili się Turcy na Ormianach. - Co jest lepszą alternatywą? Szybka śmierć w polskiej komorze gazowej czy powolna na gorącej syryjskiej pustyni? - pyta autor publikacji, który sam o sobie pisze, że jest prawnukiem dwojga osób cudem ocalałych z Holocaustu.

Polska ambasada w Tel Awiwie zażądała od gazety sprostowania kłamliwej informacji i opublikowania przeprosin. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oficjalnej nocie podkreślało, że co prawda tekst opublikowany przez "Jerusalem Post" nie mówi wprost ani o Polakach, ani o Polsce, ale padają w nim słowa "polskie komory gazowe", które zakłamują prawdę historyczną. Interwencja polskich służb dyplomatycznych przyniosła skutek. Redakcja izraelskiej gazety zmieniła słowo "polskie" na "nazistowskie".