X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
German Death Camps

Kompromitacja "Washington Timesa". Portal publikuje zakłamany artykuł o Polsce ze skandaliczną grafiką

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 10:05
Amerykański portal polityczny "Washington Times" zamieścił na swoich łamach skandaliczny tekst z jeszcze bardziej oburzającą grafiką nt. Polski. Tytuł brzmi "Czemu nowe polskie prawo dotyczące Holokaustu to kpina" a zdjęcie do artykułu to nasza flaga z godłem oraz… częściowo zamalowana swastyka, obok której znajduje się wałek malarski.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Gill C

"Nowe polskie prawo stanowi, że oskarżanie Polski o współudział w nazistowskim Holokauście będzie nielegalne. Określenie „polskie obozy śmierci” również będą zabronione. Oba te działania będą karane więzieniem nawet do trzech lat" - pisze Menachem Levine, autor artykułu, który jest rabinem z Kalifornii.

"Poza niezaprzeczalnym historycznymi dowodami, jako wnuk czterech osób, które przeżyły Polski Holokaust, mogę zaświadczyć z ich słów z pierwszej ręki, że uchwalenie przez polski parlament i prezydenta tej ustawy to hańba i kpina" - kontynuuje.

Dalej autor przyznaje, że Polacy ginęli z rąk Niemców i zostali przez nich napadnięci i obrabowani, ale "bez kooperacji lokalnych mieszkańców program masowych morderstw na Żydach byłby niemożliwy".

(Film - Polskie godło i flaga obok swastyki. Amerykański dziennik prowokuje. Źródło: TVP INFO)

"Nie było komór gazowych w okupowanej Francji, Belgii, Holandii, Grecji, Bułgarii, Luksemburgu, Norwegii, Danii czy Czechosłowacji. Auschwitz, Birkenau, Chełmno, Majdanek, Sobibór, Treblinka i inne były zbudowane w Polsce. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – naziści wiedzieli, że Polska była antysemicka od wieków i że Polacy nie będą protestować przeciw obozom śmierci dla Żydów na swoich terenach. Jak pokazuje historia, mieli rację" - przekonuje autor.   

Kaleta: ta grafika to dekady bierności elit III RP

Artykuł spotkał się z ostrą reakcją w naszym kraju. Członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta zaapelował do MSZ i MKiDN o zdecydowaną reakcję. "Ta grafika to dekady bierności elit III RP. Moje pokolenie bierne nie będzie" - pisze polityk. 

Na odpowiedź na grafikę ilustrującą artykuł nie trzeba było również długo czekać. W sieci można znaleźć wiele przeróbek loga portalu. 

washingtontimes.com/twitter.com/dcz