German Death Camps

Kompromitacja "Washington Timesa". Portal publikuje zakłamany artykuł o Polsce ze skandaliczną grafiką

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 10:05
Amerykański portal polityczny "Washington Times" zamieścił na swoich łamach skandaliczny tekst z jeszcze bardziej oburzającą grafiką nt. Polski. Tytuł brzmi "Czemu nowe polskie prawo dotyczące Holokaustu to kpina" a zdjęcie do artykułu to nasza flaga z godłem oraz… częściowo zamalowana swastyka, obok której znajduje się wałek malarski.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Gill C

"Nowe polskie prawo stanowi, że oskarżanie Polski o współudział w nazistowskim Holokauście będzie nielegalne. Określenie „polskie obozy śmierci” również będą zabronione. Oba te działania będą karane więzieniem nawet do trzech lat" - pisze Menachem Levine, autor artykułu, który jest rabinem z Kalifornii.

"Poza niezaprzeczalnym historycznymi dowodami, jako wnuk czterech osób, które przeżyły Polski Holokaust, mogę zaświadczyć z ich słów z pierwszej ręki, że uchwalenie przez polski parlament i prezydenta tej ustawy to hańba i kpina" - kontynuuje.

Dalej autor przyznaje, że Polacy ginęli z rąk Niemców i zostali przez nich napadnięci i obrabowani, ale "bez kooperacji lokalnych mieszkańców program masowych morderstw na Żydach byłby niemożliwy".

(Film - Polskie godło i flaga obok swastyki. Amerykański dziennik prowokuje. Źródło: TVP INFO)

"Nie było komór gazowych w okupowanej Francji, Belgii, Holandii, Grecji, Bułgarii, Luksemburgu, Norwegii, Danii czy Czechosłowacji. Auschwitz, Birkenau, Chełmno, Majdanek, Sobibór, Treblinka i inne były zbudowane w Polsce. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – naziści wiedzieli, że Polska była antysemicka od wieków i że Polacy nie będą protestować przeciw obozom śmierci dla Żydów na swoich terenach. Jak pokazuje historia, mieli rację" - przekonuje autor.   

Kaleta: ta grafika to dekady bierności elit III RP

Artykuł spotkał się z ostrą reakcją w naszym kraju. Członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta zaapelował do MSZ i MKiDN o zdecydowaną reakcję. "Ta grafika to dekady bierności elit III RP. Moje pokolenie bierne nie będzie" - pisze polityk. 

Na odpowiedź na grafikę ilustrującą artykuł nie trzeba było również długo czekać. W sieci można znaleźć wiele przeróbek loga portalu. 

washingtontimes.com/twitter.com/dcz