X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PR24 Portal
Section05

Powroty z niepamięci

Section07
O audycji

Audiowizualny zapis rozmów z żyjącymi świadkami i uczestnikami historii Polski w latach 1944-1956. Bohaterami są osoby, które za walkę z komunistycznym reżimem trafiały do miejsc represji.

Cykl "Powroty z niepamięci" realizowany jest wspólnie przez Polskie Radio 24 i portal PolskieRadio24.pl. Prezentuje nie tylko wydarzenia tragiczne, związane z kaźnią polskich Żołnierzy Niezłomnych, ale też historie przedstawiające dobre i wielkie momenty ich życia.

W "Powrotach z niepamięci" wykorzystywane są materiały archiwalne, które uzupełniają i urozmaicają wypowiedzi bohaterów. Są to zarówno materiały wideo, zdjęcia, zachowane dokumenty, jak i nagrane głosem lektora fragmenty listów Żołnierzy, wierszy oraz relacji z pokazowych procesów Żołnierzy Wyklętych. Wspomnień można wysłuchać zarówno na antenie Polskiego Radia 24, jak i obejrzeć w formie video na stronie PolskieRadio24.pl.

Prowadzenie Agnieszka Kamińska i Tadeusz Płużański.