Section50

akcja charytatywna

Dla dzieci i żony policjanta

Licytacja dla rodziny policjanta
Section05

.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 15:46
Obejrzyj
Aukcja Polskiego Radia dla rodziny zmarłego policjanta

141 202 zł. - taką kwotę zebrało Polskie Radio dla rodziny policjanta, który zginął 2 grudnia podczas akcji w Wiszni Małej.

Licytację przeprowadzono w czwartek 14 grudnia. Polskie Radio zorganizowało akcję wraz z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W Jedynce, Dwójce, Trójce, Czwórce i PR24 prowadziliśmy licytację przedmiotów ofiarowanych na ten cel przez pracowników Polskiego Radia.

Dzięki hojności słuchaczy udało się zebrać kwotę 141 202 zł. Po raz pierwszy wszystkie anteny oraz Portal PolskieRadio.pl, jednocześnie włączyli się we wspólną akcję charytatywną.

Wśród pamiątek przekazanych przez dziennikarzy znalazły się książki, albumy, wydawnictwa płytowe opatrzone unikatowymi dedykacjami przedmioty z porcelany, obrazy, ryciny i monety okolicznościowe.

Akcja była wyrazem szacunku Polskiego Radia dla postawy funkcjonariusza, który zginął broniąc bezpieczeństwa współobywateli.

licytowane przedmioty:
Section08
Section09
Section21

Jedynka 1

Prezes Polskiego Radia Jacek Sobala przekazał album "Powrócisz tu... czyli Irena Santor i Solec Kujawski" z osobistą dedykacją artystki. - Pamiętam, z jakim trudem przyszło nam odbudowywać maszt fal długich w nowym miejscu. Mało która gmina chciała, aby na jej terenie on się pojawił. Zdecydował się Solec Kujawski. Od tego czasu jest to miejsce ważne dla Polskiego Radia. Tu najmocniej bije serce Jedynki. Jest to też drogie miejsce dla Ireny Santor - wskazał Jacek Sobala.

Jedynka 2

Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Rafał Porzeziński przekazał płytę i książkę z dedykacjami. Album "Ocaleni" to zapis niezwykłego koncertu i debaty. Wydarzenie zorganizowane przez Radiową Jedynkę było owocem spotkań w cyklu "Ocaleni" z ludźmi, którzy pokonali swój nałóg i z głębokiego kryzysu wyszli do pełni pięknego i trzeźwego życia. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera także debatę poświęconą wolności, zniewoleniom i nadziei. Do płyty dodana jest książka "Wolny człowiek".

Jedynka 3

Paweł Sztompke przekazał niezwykłą pamiątkę. - 30 lat temu z Anną Semkowicz prowadziliśmy audycję "Tylko bez polityki, proszę". Jedną ze stałych bywalczyń była Agnieszka Osiecka. Kiedyś przyniosła książkę dla dzieci, mówiąc, że rzadko pisze dla najmłodszych, bo wydaje jej się, że jej poezja jest dla dorosłych, a jednak napisała "Ptakowca". Podarowała mi tę książeczkę - wyjaśnił Paweł Sztompke.

Jedynka 4

- Przekazuję książkę. "Autografy" to zapis moich najciekawszych wywiadów dla TVP2. Dołączam wisior kupiony w Marbelli przed rozmową z Julio Iglesiasem. Kocham wszystkich moich rozmówców. Są piękni w tym, co robią. Wzruszający, czasami naiwni. Niepowtarzalni. W książce złożyli Państwu swój autograf - podkreśliła Jolanta Fajkowska.

Jedynka 5

Bogdan Sawicki, Jedynkowy spec od pogody, podarował karykaturę. - Podczas trasy "Lata z Radiem", między jednym a drugim wejściem na antenę, odwiedzałem lokalne sklepiki. W Tarnobrzegu złapano mnie na gorącym uczynku. Dlatego otrzymałem od prezydenta miasta tę karykaturę... - opowiedział.

Jedynka 6

Małgorzata Raducha podarowała książkę "Gra w butelkę. Biografia Ireneusza Iredyńskiego". Dobry człowiek, wrażliwy na los zwierząt i ludzi po przejściach? Czy tylko zanurzony w oparach alkoholu prowokator? Kim był naprawdę jeden z najgłośniejszych pisarzy lat 60. i 70.? Odpowiedź znajdą Państwo w tej publikacji. Dodana jest do niej pamiątka z podróży po rumuńskiej Bukowinie - śliczny dzbanuszek do mleka, który przynosi szczęście.

Jedynka 7

Marta Januszewska przekazała plakat. - Jest to kopia okładki książki "Opowieści serca dotkniętego miłością" namalowanej przez Henri Matisse'a w 1949 roku. Towarzyszy mi od momentu przeprowadzki do Warszawy. "Opowieści..." to romans alegoryczny autorstwa króla Rene Andegaweńskiego z 1457 roku, opiewający losy błędnego rycerza Serca, porwanego przez bożka miłości i powierzonego Pożądaniu podczas poszukiwania ukochanej Doulce Mercy - wytłumaczyła.

Jedynka 8

Roman Czejarek przekazał żelazny dobowy pakiet żywnościowy amerykańskiego komandosa. - Dostałem go od żołnierzy w Afganistanie. Oryginalnie zapakowany, kompletny, bez terminu ważności (ma być dobry nawet za 25 lat), oficjalny produkt rządu USA. Zminiaturyzowane ekstra kaloryczne posiłki razem z deserem. Z mojej prywatnej kolekcji rzeczy przywożonych z ekstremalnych dziennikarskich wypraw - powiedział.

Jedynka 9

Od Sławy Bieńczyckiej album "Rezydencje-muzea w Polsce". - W moich audycjach oprowadzam Państwa po najpiękniejszych, najciekawszych miejscach turystycznych naszego kraju, więc prezent też musi być związany z turystyką. W tym albumie zaprezentowano ponad 50 rezydencji - opowiedziała.

Jedynka 10

Upominek od Prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali - akwarelka "Widok Pałacu Prezydenckiego". Prezes otrzymał obraz od Agaty Kornhauser-Dudy, małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Jedynka 11

Zbigniew Krajewski przekazał album oraz książeczkę z dedykacją i autografem. - "Pogadaj ze mną" to 16 historii o miłości, radości, czułości i wiecznej potrzebie nadziei. Lirycznych, pełnych subtelnego ciepła i poezji, spisanych charakterystyczną dla mistrza Wojciecha Młynarskiego frazą, tyleż lekką i ulotną, co celną - opisał.
Section13