Section00

piosenka na 100

Polskie Radio i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zapraszają autorów tekstów, kompozytorów i wykonawców do wzięcia udziału w konkursie „Piosenka na 100”. Autorzy zwycięskiej piosenki mogą wygrać 100 tysięcy złotych.

ZAIKS
Section05

o konkursie

„Piosenka na 100” to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia. Konkurs zorganizowany został z okazji 100-lecia istnienia ZAiKS-u, jednej z najbardziej zasłużonych polskich instytucji kultury.

Ideą konkursu jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców. Konkursowe utwory można zgłaszać do 2 kwietnia, a zwycięzców poznamy już w czerwcu 2018 roku. Od 18 do 29 kwietnia na wybraną przez siebie piosenkę będą mogli głosować słuchacze Polskiego Radia. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Nagrodę główną przyzna Kapituła konkursu, która wybierze spośród piosenek wytypowanych przez słuchaczy najlepszą - „Piosenkę na 100”.

pobierz regulamin
Section012

Nagrody

Pula nagród za najlepszą Piosenkę w konkursie wynosi
100 tysięcy złotych*, w tym:

za najlepszy tekst

Nagroda dla autora lub autorów oryginalnego tekstu utworu w języku polskim, który do chwili zgłoszenia do konkursu nie został publicznie rozpowszechniony.

30 000 zł** **po odliczeniu podatku

za najlepszą muzykę

Nagroda dla kompozytora lub kompozytorów oryginalnej muzyki do utworu, który do chwili zgłoszenia do konkursu nie został publicznie rozpowszechniony.

30 000 zł** **po odliczeniu podatku

za najlepsze wykonanie

Nagroda dla wykonawcy lub wykonawców oryginalnego utworu w języku polskim, który do chwili zgłoszenia do konkursu nie został publicznie rozpowszechniony.

30 000 zł** **po odliczeniu podatku

*W przypadku trudności z wyborem jednej najlepszej piosenki, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo nagrodzenia dwóch lub trzech piosenek w kategoriach: najlepszy tekst, najlepsza muzyka, najlepsze wykonanie.

Skład Kapituły

1 Marek Kościkiewicz

Muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Założyciel i lider De Mono. Autor największych hitów grupy: „Kochać inaczej”, „Statki na niebie”, „Znów jesteś ze mną”, „Kamień i aksamit”. Komponuje piosenki dla najbardziej znanych artystów polskiej sceny muzycznej. Założyciel najpopularniejszego magazynu muzyczno-kulturalnego lat 90. „Machina” i wytwórni fonograficznej Zic-Zac. Jest też autorem muzyki do wielu filmów fabularnych i reklam. Członek ZAiKS.

2 Piotr Metz

Kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia. Dziennikarz radiowy z niemal 30-letnim stażem w rozgłośniach komercyjnych i publicznych. Juror wielu konkursów telewizyjnych i festiwali muzycznych. Autor książki „Voo Voo. Dzień dobry wieczór”. Znawca twórczości The Beatles i kolekcjoner płyt.

3 Piotr Nagłowski

Dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Organizator, producent, rzecznik, radiowiec, menedżer wielu polskich artystów, autor kilku książek (m.in. o grupie TSA). Założyciel i pierwszy szef polskiego oddziału wytwórni płytowej BMG.

4 Bogdan Olewicz (Przewodniczący Kapituły)

Autor piosenek i producent muzyczny nagrań. W przeszłości także dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy. Pisał dla większości gwiazd polskiej estrady. Współtwórca wielu przebojów supergrupy Perfect. Niebagatelną część życia poświęcił Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS.

5 Paweł Sztompke

Kierownik Redakcji Muzycznej Programu 1 Polskiego Radia. Z wykształcenia muzykolog. Dziennikarz Polskiego Radia od 1977 roku. Jego specjalnością jest muzyka filmowa. Laureat „Złotego Mikrofonu” Polskiego Radia (2008), Wawrzynu Mowy Polskiej (2015) i Kawalerskiego Krzyża Orderu Odrodzenia Polski (2015).

ZAIKS
POLSKIE RADIO S.A.
Section013

Formularz zgłoszeniowy

I. Dane zgłaszającego
II. Informacje o piosence

III. Oświadczenie
Section025