Section00
Panama
Grupa G
napastnik
największa gwiazda
Gabriel
Torres
Za najbardziej wartościowego piłkarza reprezentacji Panamy w tej chwili należy uznać najlepszego strzelca zespołu podczas eliminacji do MŚ. Gabriel Torres - napastnik chilijskiego Huachipato, który w trakcie eliminacji zdobył... trzy bramki. Do kadry powoływany od 2015 roku, w której zaliczył 75 występów strzelając 15 goli. W Huachipato występuje dopiero od stycznia 2018 roku - w swoich pierwszych ośmiu spotkaniach zdobył osiem bramek, zachowując kapitalną skuteczność. Później jednak przyszła zniżka formy. Które swoje oblicze pokaże w Rosji?
9
Rosja 2018Panama
Section04
miejsce w
rankingu fifa
55
grupa na mś
w Rosji
G
bilans eliminacji na MŚ w Rosji
16
mecze
6
zwycięstwa
5
remisy
5
porażki
16:15
bramki
największe sukcesy
zdobywcy Copa Centroamericana (2009), dwukrotnie II miejsce w Złotym Pucharze CONCACAF (2005 i 2013), pierwszy w historii awans na MŚ (2018)
największe sukcesy na mś
brak
selekcjoner
Hernan Dario Gomez
napastnicy
Abdiel Arroyo,
Ismael Diaz,
Blas Perez,
Luis Tejada,
Gabriel Torres
pomocnicy
Edgar Barcenas,
Armando Cooper,
Anibal Godoy,
Gabriel Gómez,
Valentin Pimentel,
Ricardo Avila,
José Luis Rodriguez
obrońcy
Felipe Baloy,
Harold Cummings,
Eric Davis,
Fidel Escobar,
Adolfo Machado,
Michael Murillo,
Luis Ovalle,
Román Torres
bramkarze
Jose Calderon,
Jaime Penedo,
Alex Rodriguez
Na kogo należy zwrócić uwagę
W zespole "La Marea Roja" występuje kilku doświadczonych piłkarzy powyżej 30-stki. Jednym z nich jest bramkarz Jaime Penedo (36 lat) na co dzień grający w rumuńskim Dinamo Bukareszt. W kadrze zaliczył 112 spotkań - gra w niej od 2001 roku.

Kolejnym z weteranów reprezentacji Panamy jest 36-letni napastnik Luis Tejada, który w drużynie narodowej występuje od 2001 roku. Do tej pory zaliczył 104 mecze, strzelając 43 gole. W 2018 roku przeniósł się do peruwiańskiego Sport Boys.

Blas Perez to 37-letni napastnik z dorobkiem 43 bramek dla "Los Canaleros". W reprezentacji gra od 2001 roku i do tej pory ma na swoim koncie 112 występów. Jest jednym z najstarszych piłkarzy w kadrze selekcjonera "Bolillo". Podczas turnieju w Rosji trener z pewnością będzie mógł liczyć na wsparcie doświadczonej ekipy, która będzie starała się o jak najlepszy - historyczny - rezultat na MŚ.
Section08
Wielka niewiadoma turnieju mistrzostw świata w Rosji 2018. Reprezentacja Panamy po raz pierwszy w historii zakwalifikowała się na międzynarodowy turniej piłkarski tej rangi. Wcześniej nie udało im się osiągnąć tej sztuki. Debiutanci trafili do grupy G gdzie czeka ich m.in. starcie z drużynami Anglii i Belgii.
Swoją drogę na mundial w Rosji zespół "Los Canaleros" rozpoczął od czwartej rundy eliminacji strefy CONCACAF. Podopieczni trenera "Bolillo" z dorobkiem 10 punktów i dwiema porażkami zajęli drugie miejsce tuż za drużyną Kostaryki. "Los Ticos” bez przegranego meczu awansowali z pierwszego miejsca, dwukrotnie zwyciężając z Panamczykami.

W finałowej rundzie eliminacji drużyna musiała się mierzyć ze znacznie silniejszą obsadą m.in. z Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi. Tutaj reprezentacja Panamy ostatecznie znalazła się na miejscu trzecim, gwarantującym bezpośredni udział w mistrzostwach świata. Mając lepszy bilans bramkowy ekipa "La Marea Roja" uniknęła barażu interkontynentalnego, w którym musiał zagrać zespół Hondurasu.
Dla reprezentacji Panamy będzie to pierwszy mundial w historii. Samo zakwalifikowanie się na turniej w Rosji jest wielkim sukcesem w wykonaniu podopiecznych selekcjonera Hernana Dario Gomeza. Trudno ocenić, jak poradzą sobie Panamczycy w meczach m.in. z europejskimi drużynami. W grupie G raczej nikt nie daje im większych szans, gdyż o awans do kolejnej fazy rozgrywek będą musieli się zmierzyć z takimi zespołami jak Anglia, Belgia czy Tunezja.
expand_more
więcej
mecze
Drużyna
RM
W
R
P
BZ
BS
RB
Pkt